Skip to main content

Magistriõppesse kandideerimine algab 1. veebruaril!

27.01.2022

Tõlkeõpetuse ja -uuringute osakond

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel! Küsimuste korral kirjuta milvi.kaber@ut.ee.

Tõlkeõpetuse ja –uuringute osakond ühendab endas nii tõlkeõpetuse kui ka tõlketeadusliku uurimistöö. Meie magistriõppekava kuulub mainekasse rahvusvahelisse võrgustikku European Master’s in Translation, mis annab lõpetajatele kindluse, et nad saavad tõlkija ja keelespetsialistina võimalikult hea stardipositsiooni tõlketurule sisenemiseks. Juba töötavatele tõlkijatele või tõlkimisest huvitatud täiskasvanutele pakume tõlkealast täiendusõpet. Osakonna peamised uurimissuunad on seotud tõlkimise kui kultuuriülekandega, nt rahvusliku ja kultuurilise kuvandi tõlkimine, tõlke roll ajakirjanduses, tõlkepoliitika, tõlkesotsioloogia, samuti terminoloogiatööga. 

Kontaktid

 

 

Terje Loogus
osakonna juhataja, tõlkeõpetuse kaasprofessor, tõlkeõpetuse magistriõppe programmijuht, vabakutseline tõlkija, PhD

737 5348
J. Liivi 4-213B
terje.loogus@ut.ee


 
 

Luc van Doorslaer
tõlkeõpetuse professor, PhD

J. Liivi 4-104
luc.vandoorslaer@ut.ee

 

 

Sirje Kupp-Sazonov
vene keele ja tõlkeõpetuse lektor, PhD (vene keel), tööleping peatatud

J. Liivi 4-213A
sirje.kupp-sazonov@ut.ee

   

Piret Rääbus
kirjaliku tõlke (inglise keel) õpetaja 0,5 k, MA (kirjalik tõlge)

J. Liivi 4-213A
piret.raabus@ut.ee

 

 

Reelika Saar
kirjaliku tõlke (inglise keel) nooremlektor, mag (kirjalik tõlge), tegevtõlkija alates 2010.

J. Liivi 4-213A
reelika.saar@ut.ee

   

Tatjana Opikova
õppeülesande täitja

tatjana.opikova@ut.ee

   

Anastassia Kolessova
õppeülesande täijta

anastassia.kolessova@ut.ee

   

Milvi Kaber
õppekorralduse spetsialist

737 5228
5349 9270
J. Liivi 4-201
milvi.kaber@ut.ee

 

Kirjaliku tõlke seminare viivad läbi ka järgmised kolledži õppejõud:

   

Marri Amon
prantsuse keele ja tõlkeõpetuse lektor 0,5 k, PhD (üldkeeleteadus)

737 6244
J. Liivi 4-218
marri.amon@ut.ee

   

Reet Bender
saksa keele ja kultuuri kaasprofessor, tõlk ja tõlkija, PhD (saksa keel ja kirjandus)

737 6240
J. Liivi 4-206
reet.bender@ut.ee