Skip to main content

Magistriõppesse kandideerimine algab 1. veebruaril!

27.01.2022
Merit Valdsalu: kuidas või miks jõuab filoloog IT-sse ja mida ta seal teeb?
12. novembril käis Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis külas anglistika vilistlane Merit Valdsalu, kes rääkis meie tudengitele oma õpikogemusest, karjäärist IT-valdkonnas ja sellest…
Jaga
18.11.2021

Pisiintiimsustele pühendatud konverents

23.–24. septembril 2022 toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis rahvusvaheline teaduskonverents, mille keskmes on igapäevaelule omased pisiintiimsused, mis suurte armastuslugude …
Jaga
27.01.2022

Loe kõiki uudiseid

Anglistika osakond

Anglistika osakonnas saab inglise keelt ja kirjandust õppida kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Meie peamised uurimissuunad on kaasaegne ameerika, briti ja kanada kirjandus, ingliskeelsed kultuurid, korpuslingvistika, rakenduslingvistika ja tõlkelugu. Meie osakond on ka üks hinnatumaid inglise keele õpetajate koolitajaid Eestis ning meil on pikaajaline kogemus inglise keele tasemetestide läbiviimisel. Lisaks selle leiavad kõik keelehuvilised anglistika osakonnast erinevaid inglise keele, sh erialakeele, kursusi ning tuge ingliskeelse akadeemilise kirjutamise oskuse arendamisele.

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel!
Küsimuste korral kirjuta marilii.adamson@ut.ee.

#õppimine

Anglistika bakalaureusetööd

Anglistika osakonna BA tööde nõuded ja juhendid ning kaitstud tööd
Jaga
21.01.2022
#õppimine

Anglistika magistritööd

Anglistika osakonna MA tööde nõuded ja juhendid ning kaitstud tööd
Jaga
21.01.2022
#õppimine

Olulised kuupäevad lõpetajatele

Tööde esitamise tähtajad anglistika osakonnas.
Jaga
25.01.2022

Kontaktid

   

Raili Marling
osakonna juhataja, anglistika professor, Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppe programmijuht, germaani-romaani doktoriõppe programmijuht, PhD (inglise keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-302
raili.marling@ut.ee

   

Jane Klavan
inglise keele kaasprofessor, PhD (üldkeeleteadus), inglise keele ja kirjanduse bakalaureuseõppe programmijuht

J. Liivi 4-301
jane.klavan@ut.ee

   

Enn Veldi
emeriitdotsent, knd (filoloogia)

enn.veldi@ut.ee

   

Katiliina Gielen
inglise keele ja tõlketeaduse lektor, PhD (inglise keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-312
katiliina.gielen@ut.ee

   

Djuddah Arthur Joost Leijen
inglise keele lektor, PhD (üldkeeleteadus)

J. Liivi 4-310
djuddah.leijen@ut.ee

   

Pilvi Rajamäe
inglise kirjanduse lektor, PhD (inglise keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-311
pilvi.rajamae@ut.ee

   

Liina Tammekänd
inglise keele ja lingvistika lektor, PhD (üldkeeleteadus)

J. Liivi 4-312
liina.tammekand@ut.ee

   

Reeli Torn-Leesik
inglise keele ja lingvistika lektor, PhD (üldkeeleteadus)

J. Liivi 4-312
reeli.torn-leesik@ut.ee

   

Eva Rein ​
inglise keele ja kanada kirjanduse nooremlektor

J. Liivi 4-311
eva.rein@ut.ee

   

Natalja Zagura
inglise keele ja didaktika nooremlektor, MA (inglise keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-301
natalja.zagura@ut.ee

   

Krõõt Kaljusto-Munck
inglise ja rootsi keele õpetaja, mag

J. Liivi 4-309
kroot.kaljusto-munck@ut.ee

   

Inga Laant
inglise keele õpetaja 0,5 k.

J. Liivi 4-310
inga.laant@ut.ee

   

Anett Raup
inglise keele õpetaja, MA (kirjalik tõlge)

J. Liivi 4-309
anett.raup@ut.ee

   

Ele Sepp
inglise keele õpetaja, mag (konverentsitõlge)

J. Liivi 4-309
ele.sepp@ut.ee

   

Liina Soobik
inglise keele õpetaja, mag (konverentsitõlge)

J. Liivi 4-309
liina.soobik@ut.ee

   

Ülle Türk 
inglise keele ja kultuuri õpetaja, MA (lingvistika)

J. Liivi 4-301
ulle.turk@ut.ee

   

Eret Talviste
kaasaegse ingliskeelse kirjanduse teadur 0,5 k, Phd (inglise kirjandus)

erettalv@ut.ee

   

Sven Blehner
germaani-romaani filoloogia nooremteadur 0,5 k.

sven.blehner@ut.ee

   

Susanna Soosaar
germaani-romaani filoloogia nooremteadur 0,75 k.

susanna.soosaar@ut.ee

   

Anneli Sigus
inglise keele õpetaja (õppeülesande täitja), MA (inglise keele õpetaja)

J. Liivi 4-311
anneli.sigus@ut.ee

   

Marilii Adamson
õppekorralduse spetsialist

737 5218
J. Liivi 4-306
marilii.adamson@ut.ee