Kümnes rahvusvaheline Kanada uuringute Tartu konverents “Ellujäämine”

8.-9. oktoobrini 2022 Tartu Ülikoolis toimuval 10. rahvusvahelisel Kanada uuringute Tartu konverentsil uuritakse ellujäämist humanitaar- ja ühiskonnateaduste vaatevinklist.
25.07.2022

Pisiintiimsustele pühendatud konverents

23.–24. septembril 2022 toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis rahvusvaheline teaduskonverents, mille keskmes on igapäevaelule omased pisiintiimsused, mis suurte armastuslugude kõrval tihti märkamatuks jäävad.
27.01.2022

Loe kõiki uudiseid

Anglistika osakond

Anglistika osakonnas saab inglise keelt ja kirjandust õppida kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Meie peamised uurimissuunad on kaasaegne ameerika, briti ja kanada kirjandus, ingliskeelsed kultuurid, korpuslingvistika, rakenduslingvistika ja tõlkelugu. Meie osakond on ka üks hinnatumaid inglise keele õpetajate koolitajaid Eestis ning meil on pikaajaline kogemus inglise keele tasemetestide läbiviimisel. Lisaks selle leiavad kõik keelehuvilised anglistika osakonnast erinevaid inglise keele, sh erialakeele, kursusi ning tuge ingliskeelse akadeemilise kirjutamise oskuse arendamisele.

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel!
Küsimuste korral kirjuta marilii.adamson@ut.ee.

#rahvusvaheline #teadus
Filmy (installation shot), Mixed media. Alexandra Hughes

Pisiintiimsustele pühendatud konverents

27.01.2022
#õppimine

Anglistika bakalaureusetööd

Anglistika osakonna BA tööde nõuded ja juhendid ning kaitstud tööd
21.01.2022
#õppimine

Anglistika magistritööd

Anglistika osakonna MA tööde nõuded ja juhendid ning kaitstud tööd
21.01.2022
#õppimine

Olulised kuupäevad lõpetajatele

Kuupäevad tööde esitamiseks 2022/2023 õppeaastal Anglistika osakonnas.
25.01.2022

Kontaktid

   

Raili Marling
osakonna juhataja, anglistika professor, Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppe programmijuht, germaani-romaani doktoriõppe programmijuht, PhD (inglise keel ja kirjandus)

Lossi 3-333
raili.marling@ut.ee

   

Jane Klavan
inglise keele kaasprofessor, PhD (üldkeeleteadus), inglise keele ja kirjanduse bakalaureuseõppe programmijuht

Lossi 3-332
jane.klavan@ut.ee

   

Enn Veldi
emeriitdotsent, knd (filoloogia)

enn.veldi@ut.ee

   

Katiliina Gielen
inglise keele ja tõlketeaduse lektor, PhD (inglise keel ja kirjandus)

Lossi 3-324
katiliina.gielen@ut.ee

   

Djuddah Arthur Joost Leijen
inglise keele kaasprofessor, PhD (üldkeeleteadus)

Lossi 3-306
djuddah.leijen@ut.ee

   

Pilvi Rajamäe
inglise kirjanduse lektor, PhD (inglise keel ja kirjandus)

Lossi 3-334
pilvi.rajamae@ut.ee

   

Liina Tammekänd
inglise keele ja lingvistika lektor, PhD (üldkeeleteadus)

Lossi 3-324
liina.tammekand@ut.ee

   

Reeli Torn-Leesik
inglise keele ja lingvistika lektor, PhD (üldkeeleteadus)

Lossi 3-324
reeli.torn-leesik@ut.ee

   

Eva Rein ​
inglise keele ja kanada kirjanduse nooremlektor

Lossi 3-334
eva.rein@ut.ee

   

Natalja Zagura
inglise keele ja didaktika nooremlektor, MA (inglise keel ja kirjandus)

Lossi 3-324
natalja.zagura@ut.ee

   

Krõõt Kaljusto-Munck
inglise ja rootsi keele õpetaja, mag

Lossi 3-335
kroot.kaljusto-munck@ut.ee

   

Inga Laant
inglise keele õpetaja 0,5 k.

Lossi 3-335
inga.laant@ut.ee

   

Anett Raup
inglise keele õpetaja, MA (kirjalik tõlge)

Lossi 3-335
anett.raup@ut.ee

   

Ele Sepp
inglise keele õpetaja, mag (konverentsitõlge)

Lossi 3-335
ele.sepp@ut.ee

   

Anneli Sigus
inglise keele õpetaja (õppeülesande täitja), MA (inglise keele õpetaja)

Lossi 3-324
anneli.sigus@ut.ee

   

Ülle Türk 
inglise keele ja kultuuri õpetaja, MA (lingvistika)

Lossi 3-324
ulle.turk@ut.ee

   

Eret Talviste
kaasaegse ingliskeelse kirjanduse teadur 0,5 k, Phd (inglise kirjandus)

erettalv@ut.ee

   

Sven Blehner
germaani-romaani filoloogia nooremteadur 0,5 k.

sven.blehner@ut.ee

   

Susanna Soosaar
germaani-romaani filoloogia nooremteadur 0,75 k.

susanna.soosaar@ut.ee

   

 

   

Marilii Adamson
õppekorralduse spetsialist

737 5218
Lossi 3-331
marilii.adamson@ut.ee