Sisseastumine magistriõppesse

Maailma keelte ja kultuuride instituudis on kolm magistriastme õppekava, mille all on hulganisti erialasid.

Sisseastumiseks on vaja bakalaureusekraadi, sellele vastavat kvalifikatsiooni või rakenduskõrghariduse diplomit. Võõrkeeleõpetaja ja tõlkeõpetuse õppekavadel kehtib väga hea eesti keele oskuse nõue. Euroopa keelte ja kultuuride õppekava on ingliskeelne, mis tähendab, et sellele õppekavale saavad õppima tulla ka kõik need huvilised, kes eesti keelt ei räägi. Järgnevalt toodud lingid viivad õppekavade tutvustuse ja vastuvõtutingimuste juurde.

 • Euroopa keeled ja kultuurid
  Saad valida seitsme eriala vahel: hispaania keel ja kirjandus, inglise keel ja kirjandus, klassikaline filoloogia, prantsuse keel ja kirjandus, saksa keel ja kirjandus, Skandinaavia keeled ja kirjandused, vene ja slaavi filoloogia. 
   
 • Võõrkeeleõpetaja 
  Saad valida viie eriala vahel: hispaania keele õpetaja, inglise keele õpetaja, prantsuse keele õpetaja, saksa keele õpetaja, vene keele õpetaja. Inglise keele õpetaja erialal toimub vastuvõtt ka sessioonõppesse. Võimalik on õppida ka mitme aine õpetajaks.
   
 • Tõlkeõpetus
  Saad spetsialiseeruda kirjalikule tõlkimisele inglise, prantsuse või vene keelest eesti keelde ja vastupidi.

Enamikel õppekavadel toimub õppetöö päevaõppe vormis, inglise keele õpetaja erialal ka sessioonõppe vormis. Magistriastmes kestavad õpingud kaks aastat.

Magistriõppe lõpetamise järel on võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes


Topeltdiplom Lyoni ülikooliga

Image
Lyoni III ülikool

Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppekaval saavad prantsuse keele ja kirjanduse eriala tudengid ning vene ja slaavi filoloogia eriala tudengid taotleda korraga nii Prantsusmaal asuv Jean Moulini nimelise Lyoni III Ülikooli kui ka Tartu Ülikooli magistridiplomit.

Loe edasi

 

 

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Students talking in front of the University of Tartu main building

Tõlkeõpetuse magistriõppe infotund toimub 7. mail

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail