Balti regiooni keelte osakond

Naabrite keele ja kultuuri tundmine ei jookse kunagi mööda külgi maha. Keeleoskus ja vastava maa eripära tundmine avab uksed nii teadus- kui ka ärimaailma. Eks ole ju meilgi meeldiv, kui välismaalane meie keeles tervitab või lausa pikemalt juttu ajab. 

Balti regiooni keelte osakonnas saab lisaks eesti keelele õppida kahe naabermaa keeli – läti ja leedu keelt. Peale keelekursuste pakume erinevaid kultuurikursusi, mis aitavad õpitava keele päritolumaad paremini tundma õppida, luues sel moel vajaliku taustsüsteemi keele omandamiseks. 

Tudengid saavad oma õppekava täita ka 24 EAP mahus erialamooduliga „Baltimaade kultuur ja ühiskond“. Võimalik on valida kahe suuna vahel: Läti suund ja Leedu suund. 

Vaata töötajate kontaktandmeid

Õppimine Balti regiooni keelte osakonnas

Germanistika osakonna uudised

Balti regiooni keelte osakonna uudised

Eesti, Läti ja Leedu lipp ülikooli peahoone ees

Kolme rektori stipendium

Eesti keele suvekursusel osalejad 2022

Eesti keele suvekursused

Läti raamatuklubi Tartus

Kui soovid paremini tundma õppida läti kultuuri ja rahvast, siis ühine Läti raamatuklubiga! Raamatuklubi kohtumised toimuvad kord kuus Tartus ja osalemine on tasuta.
29.01.2024

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.
22.04.2024