Skip to main content
Kuula saadet ilukirjanduse tõlkimisest
17. märtsil kohtusime viie Tartu Ülikooli võõrfiloloogia eriala lõpetanuga, kes kõik töötavad õppejõuna Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis. Vestlusringis osalesid hispaania kirjand…
Jaga
25.03.2022

Skandinavistika 30

2021/2022. õppeaastal tähistame mitmesuguste üritustega Skandinavistika osakonna 30. sünnipäeva. Lisame infot uute ürituste kohta jooksvalt, jälgi meie kodulehte ja gruppi Facebookis.
Jaga
09.03.2022

Loe kõiki uudiseid

Skandinavistika osakond

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel! Küsimuste korral kirjuta viivika.voodla@ut.ee.

Skandinavistika osakonnas saab õppida norra, rootsi või taani keelt ja kirjandust kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Meie osakond on ainuke Eestis, kus on võimalik õppida Skandinaavia keeli akadeemilisel tasemel. Meie osakond pakub erinevaid norra, rootsi ja taani keele ning kultuuri ja ajalooga seotud kursusi.

Skandinavistika osakonna elu lahutamatu osa on ka erinevad kultuuriüritused ning muud ühised ettevõtmised, mis on suunatud nii üliõpilastele kui ka huvilistele väljaspool ülikooli (konverentsid, filmiõhtud, tähtpäevade tähistamised jpm).

Meie peamised uurimissuunad on Vanapõhja kultuur ja kirjandus, kaasaegne Skandinaavia kirjandus, Eesti ja Skandinaavia kultuurilised suhted läbi ajaloo, Eesti ja Skandinaavia folkloor.

Erasmusega välismaale

Lõpetajale

Sisseastumine ja õppimine

Kontaktid