Maailma keelte ja kultuuride instituudi õppekavadel on praktika kohustuslik magistriõppes ja alates 2023. aastal sisseastunutele bakalaureuseõppes.
Praktika edukaks läbimiseks on vajalik üliõpilase oskus oma pädevust ja huvi ise hinnata, mistõttu on teretulnud pingutus ise endale sobiv praktikakoht leida. Praktika peamine eesmärk on rakendada õpitud teadmisi ning teha tutvust võimaliku tulevase töökohaga. Praktikaks võib valida ka tegevusi, mis arendavad humanitaarerialade üldoskusi ja ülekantavaid oskusi. Saad praktikat sooritada asutuses või ettevõttes, kus tehtav töö eeldab head võõrkeeleoskust, erinevate kultuuride tundmist, head koordineerimisvõimet või head tekstiloome oskust. Samuti võib sooritada praktikat välismaal näiteks Erasmus+ programmi raames.
NB! ÕIS-is registreerimine ei taga praktikakohta. Praktikale minemiseks ja praktikaainele registreerimiseks võta ühendust oma eriala praktikakoordinaatoriga, et leppida kokku praktika juhendamise viis ja aruandlus (vt aruande näidet) ning vajadusel koostada leping. Praktikakoordinaatorite kontaktandmed leiad lehekülje lõpust.
Bakalaureuseõppe praktikaained leiad ÕIS-is oma õppekava valikmoodulist (peaeriala valikmoodulist või kõrvaleriala „maailma keeled ja kultuurid“ valikmoodulist). Praktikaaineid võib teha mitmes osas.
Magistriõppes on praktika seotud kitsamalt õpitava erialaga. Magistriõppe praktikaained leiad ÕIS-is oma õppekava praktika moodulist. Praktikaaineid võib teha mitmes osas.
Üliõpilasel on kohustuslik läbida 9 EAP eest praktikaaineid.
Kõigile võõrkeeleõpetaja õppekava üliõpilastel on kohustuslik läbida järgnevad praktikad:
Lisaks peab üliõpilane läbima põhipraktika, mille ta valib vastavalt oma peaerialale ja lisaeriala korral ka lisaeriala praktika.
Rohkem infot võõrkeeleõpetaja õppekaval leiad siit.
Üliõpilasel on kohustuslik läbida 6 EAP eest praktikaaineid.