Maailma keelte ja kultuuride instituudi õppekavadel on praktika kohustuslik magistriõppes ja alates 2023. aastal sisseastunutele bakalaureuseõppes.
Praktika peamine eesmärk on rakendada õpitud teadmisi ning teha tutvust võimaliku tulevase töökohaga. Magistriõppes on praktika seotud kitsamalt õpitava erialaga (vt täpsemalt tõlkeõpetuse ja võõrkeeleõpetaja kava nõudeid). Bakalaureuseõppes võib valida praktikaks ka tegevusi, mis eeldavad humanitaarerialade üldoskusi ja ülekantavaid oskusi. Samuti võib sooritada näiteks välismaal Erasmus+ programmi raames.
Praktikaaineid leiab:
Praktikaainetele saab registreerida, kui need on registreerimiseks avatud, kuid saab ka läbida eelneva registreerimiseta, võttes eelnevalt ühendust osakonna praktikakoordinaatoriga. Et praktikat ei pea sooritama õppeaine täpses mahus, siis võib kohustusliku miinimumi saavutamiseks erinevaid praktikaid kombineerida või teha praktikat ka valik- või vabaainena nõutust enam. Samuti võib praktikaaineid võtta teiste õppekavade moodulitest, kui seal ei ole erialaspetsiifilisi piiranguid.
Kõige universaalsem praktikaaine on bakalaureuseõppes Individuaalpraktika (HVLC.00.005), mida võib sooritada muuseumides, turismiettevõtetes, ministeeriumides, kultuuriesindustes, erinevates organisatsioonides ja firmades, koolides ringitööna, konverentside ja festivaliürituste juures või üldisemalt seoses rahvusvahelise suhtlusega. Alternatiiviks sellele on Meeskonnatöö praktika (HVLC.00.004), mis eeldab ürituse korraldamist (näitus, vestlusõhtu vms). Instituut pakub võimalust ka Giidinduse praktikaks (FLLC.00.007), mille juurde käib võimalusel vastav väljaõpe, kuid seda võib sooritada ka väiksemas mahus vaatluspraktika vormis, olles mõne turismigrupi saatjaks ja abiliseks. Inglise keele ja kirjanduse eriala tudengitel on võimalus läbida Inglise keele ja kirjanduse eriala praktika (HVLC.01.075). Samuti on praktikat võimalik sooritada VÕTA raames, kui selleks on vajalikud nõuded täidetud.
Praktika edukaks läbimiseks on vajalik üliõpilase oskus oma pädevust ja huvi ise hinnata, mistõttu on teretulnud pingutus ise endale sobiv praktikabaas leida. Võimalike praktikabaaside kohta saab infot valdkonna praktikalehelt, osakonna praktikakoordinaatoritelt ja erialalistidest. Kui üliõpilane leiab ise endale praktikakoha, pöördub ta oma osakonna praktikakoordinaatori poole, kes lepib kokku täpsemalt praktika juhendamise viisid, aruandluse (vt aruande näidet) ning vajadusel koostab ka lepingu.