Ootame osalejaid mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand“

Mikrokraadiprogrammis on oodatud osalema ajaloo- ja kultuurihuvilised inimesed eri elualadelt: giidid, õpetajad, koduloouurijad, mõisa- ja arhitektuuripärandi huvilised, omavalitsuste spetsialistid ning kõik teised, kes tegelevad oma töös või eraelus ajaloolise väärtusega hoonete ja materjalidega. 
17.06.2024

Registreeru sügissemestri keele- ja kultuurikursustele

1. septembrini saab registreeruda üleülikoolilistele keele- ja kultuurikursustele, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka huvilised väljastpoolt ülikooli.
15.05.2024
Enlighti kursus Baskimaal

Tõlketeadlased osalesid Baskimaal kultuure ühendaval kursusel

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

Ilmus läti keelt tutvustav raamat

Ilmus läti keelt tutvustav raamatukene

Näitus „Teadmata”

Keskkonnakunstinäitus „Teadmata“ juhib tähelepanu liikide väljasuremisele

Maailma keelte ja kultuuride instituut

Meie põhiülesanne on oskuslike võõrkeelte tundjate ja kultuurivahendajate koolitamine bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Samuti pakume laia valikut keelekursusi, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka kõik teised huvilised. Meie teadlaste peamised uurimissuunad on Euroopa kirjandus- ja kultuuritraditsioon, nüüdiskeeled ja -kirjandused, tõlketeadus, keeleteadus ning võõrkeelte õppimine ja õpetamine. Tänu koostööle saatkondade ja erinevate kultuurikeskustega on meil arvukalt välisõppejõude ja erinevaid koostööprojekte.

Loe instituudi kohta lähemalt

 

Keelekursused ja -testid

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut pakub erinevaid keelekursusi nii algajatele, kesktasemele kui ka edasijõudnutele. Lisaks korraldame inglise ja saksa keele teste.

Loe lähemalt