Maailma keelte ja kultuuride instituudis saab valida kolme magistriõppekava vahel

Maailma keelte ja kultuuride instituudis saab 2023/24. õppeaastal kandideerida kolmele magistriastme õppekavale: Euroopa keeled ja kultuurid, võõrkeeleõpetaja ning tõlkeõpetus.
01.02.2023

15. juunini saab kandideerida kursusele „Kultuur ja suhtlus“

2023/24 õa sügissemestril toimub õppeaine HVLC.00.008 „Kultuur ja suhtlus“ 2. osa (3 EAP) väga erilisel moel. Kohtade piiratud arvu tõttu tuleb kursusel osalemiseks kandideerida konkursil.
23.05.2023
#sisseastumine #uudis
Alates 12. juunist on võimalik esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse, milles saab valida 53 õppekava vahel. Samuti ootavad kandideerijaid 47 magistriõppekava. Kandideerida saab 28. juunini.
08.06.2023
#kestlikkus #valdkonnast #uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kevadlaat innustab taaskasutama
26.05.2023
#tudengile #ülikoolist #uudis
Neljapäeval, 1. juunil toimunud üliõpilaskonna volikogu selle õppeaasta viimasel istungil valiti ametisse uus juhatus. Üliõpilaskonna uueks esimeheks saab arstiteaduse tudeng Renar Kihho, ...
02.06.2023
#tudengile #uudis
Parandamaks eesti keele õppe korraldust Tartu Ülikoolis, viime ingliskeelsete magistriõppekavade välisüliõpilaste seas läbi küsitluse, milles palume vastata eesti keele õppe kogemuse ja tulevikuplaanide kohta. 
02.06.2023

Maailma keelte ja kultuuride instituut

Meie põhiülesanne on oskuslike võõrkeelte tundjate ja kultuurivahendajate koolitamine bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Samuti pakume laia valikut keelekursusi, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka kõik teised huvilised. Meie teadlaste peamised uurimissuunad on Euroopa kirjandus- ja kultuuritraditsioon, nüüdiskeeled ja -kirjandused, tõlketeadus, keeleteadus ning võõrkeelte õppimine ja õpetamine. Tänu koostööle saatkondade ja erinevate kultuurikeskustega on meil arvukalt välisõppejõude ja erinevaid koostööprojekte. 

Töötajate kontaktandmed

Sisseastumine ja õpe

Keelekursused ja keeletestid

Eesti keele suvekursused

Kursusele on oodatud kõik eesti keele õppimisest huvitatud, kes on vähemalt 16aaastased. Valida saab viie keeletaseme vahel alates algtasemest kuni edasijõudnute tasemeni. Keeletundides täiendatakse sõnavara ja grammatikateadmisi ning arendatakse lugemis-, kirjutamis-, kuulamis- ja vestlusoskust. Kultuuriprogrammis tutvustatakse Tartut kaasahaaravate tegevuste kaudu, mis annavad hea võimaluse teiste osalejatega suhelda.

Loe lähemalt
#instituudist
Üliõpilased maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogus

Raamatukogu

#instituudist
Lossi 3, Andrus Tennus

Osakonnad

#teadus
People at Health Biopolitics conference

Konverentsid

#teadus
mikrofon

Meie inimesed meedias