#kultuur #uudis
3. oktoobrist on Philosophicumi trepigaleriis avatud Maarja Nõmmiku näitus „Vaatlusi loodusest“.
29.09.2022
#kultuur #ühiskonnale #uudis
Kolmapäeval, 5. oktoobril kell 17.30 esitleb Tiina Kattel linnaraamatukogus enda värskeid tõlkeraamatuid "Peetri keisrinna" (I ja II osa) ning "Veretöö kingsepa töökojas". 
29.09.2022
#kultuur #rahvusvaheline #teadus #uudis
6.-8. oktoobrini 2022 toimub Tartus rahvusvaheline konverents "Vanausuliste keel ja kultuur". 
23.09.2022
#teadus #uudis
Raili Marlingu ja Rebeka Põldsami avaldatud artikkel ajakirjas Sexualities uuris neoliberaalse ühiskonnamudeli mõju inimeste tajule.
19.09.2022

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž:

Meie põhiülesanne on oskuslike võõrkeelte tundjate ja kultuurivahendajate koolitamine bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Erialaspetsialistide juhtimisel tegeletakse Euroopa kultuuritraditsiooni, vanema ja uuema kirjanduse, keeleteaduse ja tõlketeaduse ning võõrkeelte õppimise ja õpetamise uurimisega. Tänu koostööle saatkondade ja erinevate kultuurikeskustega on meil arvukalt välisõppejõude ja erinevaid koostööprojekte. Samuti pakume laia valikut keelekursusi, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka kõik teised huvilised.

Kontaktid ja struktuur

Sisseastumine

Õppimine

Keelekursused ja keeletestid

Raamatukogu

Teadus

Maailma keelte ja kultuuride kolledži teadlaste peamised uurimissuunad on Euroopa kirjandus- ja kultuuritraditsioon, nüüdiskeeled ja -kirjandused, tõlketeadus, keeleteadus ning võõrkeelte õppimine ja õpetamine.

Loe lähemalt

Konverentsid