#rahvusvaheline #sisseastumine
MA European Languages and Cultures

Magistriõppesse kandideerimine algab 1. veebruaril!

#rahvusvaheline #teadus
Aska_in_Hagebyhöga_gold_foil_figure

Rahvusvahelise sümpoosioni keskmes on armastus ja tunded

#õppimine
Lähiõpe jätkub.

Kevadsemestril jätkub lähiõpe

19.01.2022
23.–24. septembril 2022 toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis rahvusvaheline teaduskonverents, mille keskmes on igapäevaelule omased pisiintiimsused, mis suurte armastuslugude kõrval tihti märkamatuks jäävad.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
16.–17. veebruarini toimub karjäärifestival, kus pakutakse üliõpilastele ja ettevõtjatele võimalust luua kontakte, jagada kogemusi, inspireerida ja olla inspireeritud.
  • #ettevõtlus
  • uudis
See nädal on ülikoolis digikoristusnädal, mil kogu ülikooliperet kutsutakse üles korrastama oma isiklikku või üksuse digielu, et astuda väikeste, kuid tulemuslike sammudega keskkonnasäästlikuma ülikooli poole.
  • uudis

2022. aasta veebruaris möödub 100 aastat semiootik Juri Lotmani sünnist. Sel puhul on Eesti Rahva Muuseumis veebruari algusest aprilli lõpuni võimalik külastada näitust „Rännak Lotmani semiosfääris“.

Tutvustame Tartu Ülikooli professorit, maailmakuulsat semiootikut, filoloogi ja kultuuriajaloolast Juri Lotmanit, kes pühendus kultuuri, kunsti ja inimteadvuse toimimise uurimisele, olles samas erakordne inimene, kes hoidis suletud ühiskonnas avatuna nii oma kodu uksed kui ka mõttemaailma.

• uudis
Prantsuse keele õpetaja Reet Alas jagas Õpetajate Lehega oma kogemusi koroonaaegse e-keeleõppe kohta.
19.01.2022
  • #õpetamine
  • meist mujal
Täna, 11. jaanuaril avalikustati ülikooli uus veebileht. Uue väljanägemise on saanud ka enamik akadeemiliste üksuste veebilehti.
11.01.2022
  • uudis
Neljapäeval, 20. jaanuaril tutvustavad Tartu kõrgkoolid end menukal kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“, mis seekord toimub veebis.
10.01.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Oswald Hartge “Lapsepõlvest ühe ajastu lõpuni. Mälestused 1895-1939” mälestusteraamat kujutab endast tänu autori hiilgavale mälule, muhedale jutustamislaadile ning leebele huumorile haruldaselt infoküllast ja sisutihedat sissevaadet baltisaksa rahvusgrupi elu-olusse 19. lõpust kuni ümberasumiseni 1939. aastal.
22.12.2021
  • uudis
Stipendiumi suurus on 2000 eurot. Kandideeri hiljemalt 31. jaanuaril 2022!
10.12.2021
  • #õppimine
  • #rahvusvaheline
  • uudis
25. novembril andsid Prantsuse Instituudi direktor Éric Bultel ja keelelise koostöö atašee Guillaume Raboutot prantsuse keele ja kirjanduse üliõpilastele üle nelja Goncourt’i auhinna finalisti teosed. Tudengid Helena Saare ja Jaan Markus Jüriväli esindavad Tartu Ülikooli Goncourt’i auhinna Eesti valiku žüriis.
25.11.2021
  • uudis
20. novembril toimus Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu konverents, kus meie õppejõud Ülle Türk nimetati aasta koolitajaks tulemusliku töö eest ESF projekti “Rahvusvaheline keeleeksam“ seminaride läbiviimise ja kogemuse jagamise eest.
21.11.2021
  • #tunnustamine
  • uudis
Anglistika vilistlane Merit Valdsalu käis meie tudengitele rääkimas oma õpikogemusest, karjäärist IT-valdkonnas ja ülikoolis omandatud oskuste kasulikkusest.
18.11.2021
  • #õppimine
  • uudis
Riigikantselei strateegiabüroos nõunikuna töötav Katrin Kiisler kirjutab Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis sellest, kuidas ta jõudis klassikalise filoloogia õpinguteni, millised olid tema suurimad avastamisrõõmud seda eriala omandades ning millist kasu on ta omandatud teadmistest saanud oma edasistes õpingutes ja karjääriteel.
04.11.2021
  • arvamus
Sel sügisel väljakuulutatud teenetemärkide kavaleride seas saavad Tartu Ülikooli aumärgi ka meie anglistika professor Raili Marling ning kolledži koordinaator Kätlin Luhamägi. Tartu Ülikooli aumärgiga tunnustatakse suurepäraste töötulemuste või märkimisväärse panuse eest ülikooli tegevusse.
  • #tunnustamine
  • uudis
17.–18. septembril toimus Tartu Ülikoolis rahvusvaheline konverents „Tervis ja biopoliitika kirjanduses ja filosoofias“. Loe Barbi Pilvre intervjuud konverentsi korraldaja Raili Marlinguga kultuurilehes Sirp.
  • meist mujal
4. novembril tähistab Tartu Ülikool Gustav Adolfi päeva, et meenutada 389 aasta möödumist ülikooli asutamisest.
  • uudis
Kolleegid klassikalise filoloogia ja filosoofia osakonnast arutlevad koos Antiigi teemadel. Kõik huvilised on oodatud kuulama.
12.10.2021
  • uudis
Oktoobris ja novembris saab Tartus näha valikut Norra, Rootsi ja Taani viimaste aastate filmikunstist. Põhjamaade filmisügis on osa Tartu Ülikooli skandinavistika osakonna 30. aastapäeva pidustustest.
12.10.2021
  • pressiteade
8. oktoobril täitub 90. sünniaastapäev mainekal teadlasel, kauaaegsel Tartu ülikooli professoril ja vene kirjanduse kateedri juhatajal Sergei Issakovil.
07.10.2021
  • uudis
Riiklik hariduspreemiate komisjon on valinud välja konkursi „Aasta õpetaja 2021“ nominendid. Aasta õppejõu nominent on ka Tartu Ülikooli klassikalise filoloogia kaasprofessor Maria-Kristiina Lotman, kelle tööd iseloomustavad kolleegid kui igas mõttes silmapaistvat.
29.09.2021
  • ajaveeb

Kolledži inimesed meedias:

Kuulamist:

Kolledži õppejõud Kuku Raadio taskuhäälingus „Kuue samba taga“:

Taskuhäälingud: