Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“.
Saksa keele ja kirjanduse esimese aasta üliõpilased käisid oktoobri lõpus Berliinis ja Potsdamis ülikooli- ja kultuurieluga tutvumas.
01.12.2023
- #koostöö
- #õppimine
- #rahvusvaheline
Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“. Alates 1. detsembrist on kiirematele müügil soodushinnaga piletid.
Tõlkeõpetuse magistriõppe üliõpilane ning inglise-eesti vandetõlk Katrin Selbak jagas enda muljeid Brüsselis toimunud tõlkekonverentsilt.
30.11.2023
- #tudengile
- #koostöö
- #rahvusvaheline
Rahvusvaheline õpikogemus on sinu käeulatuses ka siis, kui jätkad oma õpinguid Eestis – meie ingliskeelsed õppekavad pakuvad lisaks eestikeelsest õppest erinevatele õppekavadele ja ainetele võimalust õppida võõrkeeles, luua rahvusvahelisi tutvusi ning saada tuttavaks uute kultuuridega siinsamas Tartus või Viljandis.
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
13.11.2023
- #tudengile
- #koostöö
- #teadus
HUMA sügiskooli vestlusõhtul esineb Tõnu Õnnepalu
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna välisõpingute ja välispraktika infopäev toimub 14. novembril kell 14.15-15.45 ruumis Jakobi 2-114. Lisaks on veebi vahendusel kuulata üliõpilaste kogemuslugusid samal päeval algusega kell 18.00 ja 15. novembril algusega kell 16.00.
02.11.2023
- #tudengile
- #õppimine
- #rahvusvaheline
- #esmakursuslane
- #välismaal õppija
Loengusarja peaesinejaks on Oxfordi ülikooli emeriitprofessor Richard F. Gombrich.
02.11.2023
- #koostöö
- #kultuur
- #rahvusvaheline
- #ühiskonnale
17. novembril kell 12.15 kaitseb Marit Karelson doktoritööd „Le Temps d’engagement dans les œuvres d’André Gide et de Johannes Semper: les univers fictionnels entre l’élan vital et la littérature engagée“
Rektor Toomas Asser tunnustas 27. oktoobril eesti ja leedu keele nooremlektorit Tiina Kattelit Tartu Ülikooli medaliga. Katrin Saar, Roman Leibov ja Ivo Volt pälvisid Tartu Ülikooli aumärgi.
Anglistika professori Raili Marlingu kaastoimetatud kogumikus „Care, Control and COVID-19“ analüüsivad humanitaarteadlased inimeste käitumist tervisekriiside ajal.
31.10.2023
- #teadus
- #ühiskonnale
- #valdkonnast
Stipendiumiprogramm „Sina ja Euroopa“ jätkamaks magistrikraadi omandamist Saksamaal.
30.10.2023
- #õppimine
- #rahvusvaheline
- #sisseastumine
3. novembril toimub Narva kolledžis Tartu-Narva eesti-vene kultuurisidemete ühisseminar ESTO-RUSSICA, mis on pühendatud professor Sergei Issakovi mälestusele.
27. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse autasustada Johan Skytte medaliga Riigikogu liiget ja Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professorit Margit Sutropit. Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali saavad kaks silmapaistvate saavutustega ülikooli teadlast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
20. novembril kell 14.00 kaitseb Aleksejs Samarins doktoritööd „Литературная позиция и творчество С. А. Ауслендера в 1906–1908 гг.“
29. septembril toimus rahvusvahelisele tõlkijate päevale pühendatud seminar, kuhu registreerus peaaegu 300 inimest. Seminaril avati tõlkija elukutse hetkesisu ja võimalikke tulevikuväljavaateid mitme nurga alt.
Ootame osalejaid IX rahvusvahelisele inglise keele õpetamise ja LAK-õppe konverentsile “New Horizons and Challenges in CLIL and ELT” 25.−26. oktoobril.
31. oktoobrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale, millega tunnustab ülikool inimest, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.