Skip to main content
Magistriõppesse kandideerimine on alanud!
Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis on kolm MA õppekava, mille all on hulganisti erialasid. Enamik õppekavadel toimub õppetöö päevaõppe vormis, inglise keele õpetaja erialal ka sess…
Jaga
27.01.2022

Hispanistika 30

2022. aastal täitub 30 aastat hispaania filoloogia eriala avamisest Tartu Ülikoolis ja ühtlasi akadeemilise hispanistika sünnist Eestis. Selle tähistamiseks ja hispanistika hetkeseisust ülevaate andm…
Jaga
11.01.2022

Loe kõiki uudiseid

Romanistika osakond

Romaani keeltel põhinevad kultuurid on aastasadu olnud Euroopa kultuuriloo keskmes. Seetõttu on nende kultuuride ja keelte õppimine ja uurimine hädavajalik kõigile, kes tahavad mõista tänapäevase maailma ideelist, poliitilist ja majanduslikku toimimist, ajalugu ja traditsioone, kultuuride vahelisi konflikte ja suhtlemise viise. Romaani keelte kõrgtasemel valdajal on võti, millega pääseda otse, ilma vahendajate ning moonutajateta, maailma, kuhu teised peavad minema ringiga, ja tabada kiiremini ja vahetumalt nii filosoofiliste, ühiskondlike kui kirjanduslike tekstide olemust, kui ka kiigata miljonite inimeste südamesse.

Hispaania, prantsuse või itaalia keele õppimist saab Tartu ülikoolis alustada ilma, et oleks neid varem õppinud. Prantsuse ja hispaania keele erialade puhul liituvad varasema keeleoskusega tudengid edasijõudnutega ning tänu sellele saavad õppida süvendatumalt teist romaani keelt, mõnda muud keelt väga laiast valikust või keskenduda hoopis kõrvaleriala omandamisele mõnest teisest osakonnast või teaduskonnast.

Meie inimeste peamised teadussuunad on võrdlev keele- ja kirjandusteadus, tõlkeuuringud ning diskursuseanalüüs. Osakonnas töötavad võõrkeeli emakeelena rääkivad külalisõppejõud ning on tihedad kontaktid välisesinduste ja partnerülikoolidega. 

#sisseastumine
student's hands visible performing written tasks and using textbooks or dictionaries

Sisseastumine romanistika erialale

Jaga
07.03.2022
#õppimine
Tudengid Lossi 3 õppehoone ees

Õppimine romanistika osakonnas

Jaga
07.03.2022
#instituudist
Õppejõud Lossi 3 hoones

Romanistika osakonna töötajad

Jaga
07.03.2022
#rahvusvaheline
Microphone in close up

Külalislektorid romanistika osakonnas

Jaga
06.05.2022