Linda Tender: võõrkeelne õpe andis mulle juurde keele, milles mõelda

End entusiastliku tuisupeana kirjeldav Linda Tender lõpetas magistriõpingud Tartu Ülikoolis 2023. aastal. Bakalaureuseastmes prantsuse keelt ja kirjandust õppinud neiu otsustas magistriõppes Euroopa keelte ja kultuuride õppekava kasuks,
04.03.2024

Maailma keelte ja kultuuride instituudis saab valida kolme magistriõppekava vahel

Maailma keelte ja kultuuride instituudis saab kandideerida kolmele magistriastme õppekavale: Euroopa keeled ja kultuurid, võõrkeeleõpetaja ning tõlkeõpetus.
01.02.2024

Loe kõiki uudiseid

Romanistika osakond

Romaani keeltel põhinevad kultuurid on aastasadu olnud Euroopa kultuuriloo keskmes. Seetõttu on nende kultuuride ja keelte õppimine ja uurimine hädavajalik kõigile, kes tahavad mõista tänapäevase maailma ideelist, poliitilist ja majanduslikku toimimist, ajalugu ja traditsioone, kultuuride vahelisi konflikte ja suhtlemise viise. Romaani keelte kõrgtasemel valdajal on võti, millega pääseda otse, ilma vahendajate ning moonutajateta, maailma, kuhu teised peavad minema ringiga, ja tabada kiiremini ja vahetumalt nii filosoofiliste, ühiskondlike kui kirjanduslike tekstide olemust, kui ka kiigata miljonite inimeste südamesse.

Hispaania, prantsuse või itaalia keele õppimist saab Tartu ülikoolis alustada ilma, et oleks neid varem õppinud. Prantsuse ja hispaania keele erialade puhul liituvad varasema keeleoskusega tudengid edasijõudnutega ning tänu sellele saavad õppida süvendatumalt teist romaani keelt, mõnda muud keelt väga laiast valikust või keskenduda hoopis kõrvaleriala omandamisele mõnest teisest osakonnast või teaduskonnast.

Meie inimeste peamised teadussuunad on võrdlev keele- ja kirjandusteadus, tõlkeuuringud ning diskursuseanalüüs. Osakonnas töötavad võõrkeeli emakeelena rääkivad külalisõppejõud ning on tihedad kontaktid välisesinduste ja partnerülikoolidega. 

Germanistika osakonna uudised

Romanistika osakonna uudised ja teated

student's hands visible performing written tasks and using textbooks or dictionaries

Sisseastumine romanistika õppekavale

Tudengid Lossi 3 õppehoone ees

Õppimine romanistika osakonnas

Raamatud raamatukogus

Teadustegevus romanistika osakonnas

Õppejõud Lossi 3 hoones

Romanistika osakonna töötajad

Microphone in close up

Külalisõppejõud romanistika osakonnas

Lõpuaktus Tartu Ülikoolis

Meie vilistlased