Jim Braafhart: Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppekava oli ideaalne valik

Hollandist pärit Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppe üliõpilane Jim Braafhart jagas oma mõtteid õppekeskkonnast, oma erialast ja tulevikuplaanidest.
23.02.2023

Rahvusvaheline noorte filoloogide konverents sai uue formaadi ja ootab osalejaid

12.-14. maini 2023 toimub rahvusvaheline noorte filoloogide konverents, mille eesmärk on laiendada slavistide koostööd ning toetada noorte teadlaste arengut muutuvas maailmas.
08.02.2023

Slavistika osakond

Slavistika osakonnas saab õppida vene keelt ja kirjandust kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Osakonnal on pikad ja kuulsusrikkad teadustraditsioonid ning suurepärane õppejõudude meeskond, kellest paljud on maailmakuulsate teadlaste Juri Lotmani ja Zara Mintsi õpilased või nende loodud teaduskoolkonna järgijad. Meie peamised uurimissuunad on uusaja vene kirjanduse ajalugu ja poeetika, vene-eesti kirjandus- ja kultuurisidemed, rakenduslingvistika ja keeltevaheline suhtlus. Osakonnas õpetatakse vene kirjanduse ja lingvistika kursusi, viiakse läbi praktilisi akadeemilise vene keele ja toimetamise tunde, millest saavad osa võtta kõik vene keele ja kultuuri huvilised. Bakalaureuseastmes omandavad üliõpilased ka tšehhi või poola keele ja tutvuvad nende maade kultuuridega. Slavistika osakond korraldab igal aastal rahvusvahelisi teaduskonverentse ja seminare ning avaldab teadustööde sarja „Acta Slavica Estonica“. 

#õppimine
Tudengid

Õppimine slavistika osakonnas

#instituudist
Slavistika osakonna uudised

Slavistika osakonna uudised

#instituudist
Slavistika osakonna üritused

Slavistika osakonna üritused

#instituudist
Töötajate kontaktid

Slavistika osakonna kontaktid

Noorte filoloogide konverents

Rahvusvaheline noorte filoloogide konverents toimub slavistika osakonnas alates 1963. aastast. Tegemist on slavistika üliõpilaste teadusliku kohtumistega, kuhu tuleb igal aastal kümneid bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi kogu maailmast, et tutvuda uute teadusvoolude ja -teooriatega. Tudengid teevad ettekandeid, mille tulemusena ilmub elektrooniline kogumik „Vene filoloogia“.

Loe rohkem