Vilistlaste vestlusringid ja salvestused

Igal semestril kutsume külla meie erialade vilistlasi rääkima oma karjäärist ja õpingutest. Kohtumised on avatud kõigile üliõpilastele ja kolleegidele. Vestlusringi eesmärk on tutvustada meie üliõpilastele võimalike tööturuväljundeid ja juhtida tähelepanu sellele, milliseid valikuid nad saaksid oma õpingute käigus või nende järel teha. Ürituse nimetus märgib eelkõige vaba loomuga olustikku, kus vilistlased vestlevad omavahel või intervjueerijaga ning vastavad kuulajate küsimustele.

Kohtumised salvestatakse ning avaldatakse kolledži taskuhäälingus „Karjääriradar“.

Järgmine kohtumine on kavas juba varsti, täpsem info tulekul.Räägime ilukirjanduse tõlkimisest

17. märtsil kohtusime viie Tartu Ülikooli võõrfiloloogia eriala lõpetanuga, kes kõik töötavad õppejõuna Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis. Vestlusringis osalesid hispaania kirjanduse ja tõlketeaduse lektor Klaarika Kaldjärv, inglise, rootsi ja taani keele õpetaja Krõõt Kaljusto-Munck, prantsuse kirjanduse kaasprofessor Tanel Lepsoo, tõlkeõpetuse kaasprofessor Terje Loogus ning norra keele ja kirjanduse külalislektor, vabakutseline tõlkija ja luuletaja Øyvind Rangøy.

Rääkisime ilukirjanduse tõlkimisest ning samuti jagasid vilistlastest õppejõud lahkesti lugusid erisugustest juhtumitest, mis neil oma tõlkija karjääri jooksul ette on tulnud. Vestlust juhtis kolledži kommunikatsioonispetsialist Kätlin Lehiste.Mida teeb filoloog IT-s ja kuidas näeb välja elu iduettevõttes?

12. novembril käis Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis külas anglistika vilistlane Merit Valdsalu, kes rääkis meie tudengitele oma õpikogemusest, karjäärist IT-valdkonnas ja sellest, milliseid ülikoolis omandatud oskusi ta igapäevaselt oma töös kasutab.

  • Merit on lõpetanud Tartu Ülikooli anglistika magistriõppe 2012. aastal.
  • Ta on töötanud erinevates tehnoloogiaettevõtetes nagu Pipedrive ja Raintree Estonia.
  • 2019. aastal ühendas Merit kaks enda kirge – keskkonnakaitse ja tehnoloogia – ning lõi enda iduettevõtte Single.Earth.

Vestluse salvestusest sai ametlikult esimene osa maailma keelte ja kultuuride kolledži vilistlaslugude taskuhäälingus „Karjääriradar“:

Meritiga vestles kolledži kommunikatsioonispetsialist ja kursusekaaslane Kätlin Lehiste.

Vestluse keele valikul lähtume kuulajatest auditooriumis (kolledži magistriõppekava Euroopa keeled ja kultuurid on rahvusvaheline õppekava, kus õpib ka palju välistudengeid). Eestikeelse ülevaate olulisematest mõtetest saab ka Merit Valdsalu kogemusloost Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis.  

#õppimine #õpetamine
Reet Aus (Tennus)

Professor Reet Ausi kursus loob paremat homset

30.06.2022
#õppimine

Hispaaniakeelse kirjanduse päev Tartu Ülikoolis

Hispaaniakeelse kirjanduse päev Tartu Ülikoolis
15.06.2022
#õppimine
Tudengid

Õppimine slavistika osakonnas

09.06.2022