Kolme rektori stipendium

2017. aasta sügisel kuulutasid Tartu Ülikooli, Läti Ülikooli ja Vilniuse Ülikooli rektorid välja ühise stipendiumikonkursi, millega soovitakse edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist. Stipendiumi suurus on 2000 eurot. Ülikoolid annavad stipendiumi välja kordamööda, 2023/24. õppeaastal teeb seda taas Tartu Ülikool.

Olulised kuupäevad:

 • 8. jaanuar 2024 kohaliku kirjaliku vooru tähtaeg
 • 15. jaanuar 2024 selguvad kohaliku kirjaliku vooru tulemused
 • 26. jaanuar 2024 kohalik suuline voor
 • 22. veebruar 2024 lõppvoor
 • 23. veebruar 2024 auhinnatseremoonia

Kandideerima on oodatud Tartu Ülikooli, Läti Ülikooli ning Vilniuse Ülikooli kõikidel õppekavadel ja õppeastmetel täiskoormusel õppivad üliõpilased (sh väliskülalisüliõpilased, kes käesoleval õppeaastal õpivad vastavas ülikoolis nii sügis- kui ka kevadsemestril), kes valdavad ühte Balti riikide keelt tasemel C1 ning teisi keeli vähemalt tasemel A2. 

Konkursil hinnatakse kandidaate kolmes voorus, pöörates eraldi tähelepanu nii suulisele kui ka kirjalikule väljendusoskusele. Lõppvoorus osaleb igast ülikoolist kolm parimat tudengit, kes on välja valitud komisjoni poolt. 

  Laadi alla stipendiumikonkursi juhend

  2022/23. õppeaasta

  Image
  Elmar Gams

  10. märtsil Leedus Vilniuse Ülikoolis toimunud konkursi lõppvoorus valis komisjon võitjaks Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi neljanda aasta doktorandi Elmar Gamsi, kes osales konkursil teist korda. Loe edasi siin.

   

   

   

   


  2021/22. õppeaasta

  Image
  Kolme rektori stipendiumi konkurss

  28. aprillil Riias Läti ülikoolis toimunud konkursi lõppvoorus valis komisjon võitjaks Vilniuse ülikooli leedu filoloogia ja läti keele bakalaureuseõppe 3. kursuse üliõpilase Gabrielė Aputytė, kes osales konkursil teist korda. Loe rohkem siit.

   

   

   


  2020/21. õppeaasta

  Image
  kriss_kapenieks

  14. mail Zoomis toimunud konkursi lõppvoorus valis komisjon võitjaks Krišs Kapenieksi – Läti Ülikooli doktorikraadiga lõpetanud ajaloolase, kes jätkab õpinguid balti filoloogia magistriõppes ja töötab Läti Sõjamuuseumis teadurina. Leedu ja eesti keelega seob teda nii tugev isiklik kui ka professionaalne suhe. Loe edasi siin.

   

   

   

   

   

   

   

   


  2019/20. õppeaasta

  Image
  saule kubiliute

  11. märtsil 2020 pärjati Vilniuse ülikooli kirikus 3 rektori stipendiumi konkursi võitja Vilniuse ülikooli poliitikateaduse ja rahvusvaheliste suhete tudeng Saulė Kubiliūtė.

  Pildid: Kolmas Balti riikide keelte stipendiumikonkurss

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  2018/19. õppeaasta

  Image
  lauris grins

  Teise 2000-eurose 3 rektori stipendiumi võitis 4. märtsil 2019 Riias Läti ülikoolis toimunud lõppvoorus TÜ kirjandus- ja teatriteaduse magistrant Lauris Grins.

  Pildid: Teine Balti riikide keelte stipendiumikonkurss

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  2017/18. õppeaasta

  Image
  milda dailidenaite

  Esimene 3 rektori stipendium anti välja Tartu Ülikoolis õppeaastal 2017/2018. Selle võitis TÜ eesti ja soome-ugri keeleteaduse tollane magistrant Milda Dailidėnaitė.  Dailidėnaitė omandas eesti keele Vilniuse Ülikoolis, läbides eesti ja leedu keele bakalaureuseprogrammi, ning jätkas eesti keele ja keeleteaduse õpinguid Tartu Ülikoolis.

  Pildid:

  Eesti keele kursused

  Läti keele kursused

  Leedu keele kursused

  Loeng islandi keelest

  Loeng islandi keelest

  Germanistika üliõpilased Berliinis

  Germanistika üliõpilased käisid Potsdamis ja Berliinis õppereisil

  Tudengid Euroopa Komisjoni tõlkekonverentsil

  Tõlkeõpetuse magistrandi muljed Euroopa Komisjoni tõlkekonverentsilt