Skip to main content
Selgusid saksa keele olümpiaadi parimad
Reedel, 1. aprillil 2022 toimus Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor, kus 14 gümnaasiumiõpilast esitlesid omatehtud virtuaalkaarte teemal…
Jaga
05.04.2022

Kuula saadet ilukirjanduse tõlkimisest

17. märtsil kohtusime viie Tartu Ülikooli võõrfiloloogia eriala lõpetanuga, kes kõik töötavad õppejõuna Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis. Vestlusringis osalesid hispaania kirjand…
Jaga
25.03.2022

Loe kõiki uudiseid

Germanistika osakond

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel! Küsimuste korral kirjuta milvi.kaber@ut.ee.

Avasta saksakeelse kultuuri kirju maailm, mis ulatub Põhjamerest Alpideni, Luksemburgist ja Moseli-äärsetest viinamägedest kuni Läänemere hansalinnadeni! Pole kaua aega möödas ajast, mil saksa keel oli Kesk- ja Ida-Euroopa lingua franca ning ka praegu on saksa keel suurima kõnelejate arvuga keel Euroopas (ligi 100 miljonit emakeelena kõnelejat). Märkimisväärne on ka see, et Anholt-GfK koostatud indeksi kohaselt oli 2014. aastal parima imagoga riik just Saksamaa.

Tartu Ülikooli germanistika osakonnas saab saksa keelt ja kirjandust õppida kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Osakonna olulisimad teadusteemad on baltisaksa uuringud, kultuuridevaheline kirjandus- ja tõlketeadus, võrdlev keeleteadus, leksikoloogia ja leksikograafia, võõrkeelte didaktika. Õppe- ja teadustööd toetab 15 000 köitega erialaraamatukogu ning oluline on sakslastest õppejõudude osakaal.

Erasmuse programmi, DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) ja Göttingeni ülikooliga sõlmitud koostöölepingu raames on pea kõigil üliõpilastel võimalus õppida semester või paar mõnes välisülikoolis. Tihe koostöö on Saksamaa ning Baltikumi teadusasutustega, toimuvad külalisõppejõudude seminarid ja ettekanded, kohtumised vilistlaste ja potentsiaalsete tööandjatega.

 

Kontaktid

   

Reet Bender
osakonna juhataja, saksa keele ja kultuuri kaasprofessor, PhD (saksa keel ja kirjandus)

737 5228
J. Liivi 4-206
reet.bender@ut.ee

   

Marko Pajević
germanistika professor, PhD

J. Liivi 4-121
marko.pajevic@ut.ee

   

Merje Miliste
saksa keele ja lingvistika lektor, saksa keele ja kirjanduse bakalaureuseõppe programmijuht, PhD (saksa keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-216
merje.miliste@ut.ee

   

Marie-Luise Meier
DAAD saksa filoloogia külalislektor, MA

737 6240
J. Liivi 4-216
marie-luise.meier@ut.ee

   

Pia Magdalena Dullweber
DAAD külalislektor

J. Liivi 4-205
pia.magdalena.dullweber@ut.ee

   

Katrin Saar
saksa keele õpetaja, MA

737 5308
J. Liivi 4-205
katrin.saar.1@ut.ee

   

Hella Liira
saksa keele nooremlektor, MA (germanistika)

J. Liivi 4-216
hella.liira@ut.ee

   

Marika Peekmann
saksa keele nooremlektor 0,5 k, MA (saksa keele õpetaja), tööleping peatatud

J. Liivi 4-205
marika.peekmann@ut.ee

   

Greta Kuus
saksa keele õpetaja (õppeülesande täitja), MA

greta.kuus@ut.ee

 

 

Milvi Kaber
õppekorralduse spetsialist

737 5228
5349 9270
J. Liivi 4-201
milvi.kaber@ut.ee