Mikrokraadiprogramm "Baltisaksa kultuuripärand" ootab osalejaid

„Baltisaksa kultuuripärand” on ainulaadne Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühine mikrokraad. Vastuvõtt kestab 28. augustini 2022
14.06.2022

Kuula saadet ilukirjanduse tõlkimisest

Uus episood kolledži taskuhäälingus „Karjääriradar“
25.03.2022

Loe kõiki uudiseid

Germanistika osakond

Germanistika osakonnas saab saksa keele, kirjanduse ja kultuuriga tutvuda kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Oleme saksa keele kui omaaegse Baltikumi peamise kultuurkeele järjepidevuse hoidjad. Meie peamised uurimissuunad on baltisaksa keel ja kultuur, tõlkelugu, kultuurididaktika ja saksa kirjandus. Meil on kauaaegne aktiivne koostöö Göttingeni ning Potsdami ülikooliga ja paneme rõhku sellele, et meie tudengid veedaksid välissemestri Saksamaal. Meie õppejõududest kolmandik kõneleb saksa keelt emakeelena ning koostöös DAAD-ga saab sooritada ka saksa keele tasemeteste. Lisaks selle leiavad kõik keelehuvilised germanistika osakonnast erinevaid saksa keele, sh erialakeele, kursuseid. 

NB! Osakonna koduleht on uuendamisel! Küsimuste korral kirjuta milvi.kaber@ut.ee.

Kontaktid

   

Reet Bender
osakonna juhataja, saksa keele ja kultuuri kaasprofessor, PhD (saksa keel ja kirjandus)

737 5228
J. Liivi 4-206
reet.bender@ut.ee

   

Marko Pajević
germanistika professor, PhD

J. Liivi 4-121
marko.pajevic@ut.ee

   

Merje Miliste
saksa keele ja lingvistika lektor, saksa keele ja kirjanduse bakalaureuseõppe programmijuht, PhD (saksa keel ja kirjandus)

J. Liivi 4-216
merje.miliste@ut.ee

   

Marie-Luise Meier
DAAD saksa filoloogia külalislektor, MA

737 6240
J. Liivi 4-216
marie-luise.meier@ut.ee

   

Pia Magdalena Dullweber
DAAD külalislektor

J. Liivi 4-205
pia.magdalena.dullweber@ut.ee

   

Katrin Saar
saksa keele õpetaja, MA

737 5308
J. Liivi 4-205
katrin.saar.1@ut.ee

   

Hella Liira
saksa keele nooremlektor, MA (germanistika)

J. Liivi 4-216
hella.liira@ut.ee

   

Marika Peekmann
saksa keele nooremlektor 0,5 k, MA (saksa keele õpetaja), tööleping peatatud

J. Liivi 4-205
marika.peekmann@ut.ee

   

Greta Kuus
saksa keele õpetaja (õppeülesande täitja), MA

greta.kuus@ut.ee

 

 

Milvi Kaber
õppekorralduse spetsialist

737 5228
5349 9270
J. Liivi 4-201
milvi.kaber@ut.ee