Võõrkeeleõpetaja infopesa

Õppeaste: magistriõpe

Nominaalkestus: 2 aastat

Õppekava õppeinfosüsteemis (ÕIS)

Õppevormid: 

  • peaeriala valikud päevaõppes: hispaania keele õpetaja, inglise keele õpetaja, prantsuse keele õpetaja, saksa keele õpetaja, vene keele õpetaja
  • peaeriala valik sessioonõppes: inglise keele õpetaja

Võimalused tööturul: Õppekava läbinu võib töötada gümnaasiumis, põhikoolis, keeltekoolis või mõne kõrgkooli keelekeskuses ja muudel elualadel, mis nõuavad võõrkeelte ja vastavate maade kultuuride tundmist.

Õppekava üldtutvustuse ja vastuvõtutingimused leiad ülikooli sisseastumisveebist.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus "Mõistuse hääl" tutvustati võõrkeeleõpetaja magistriõppekava, mis võimaldab ühildada huvi kahe valdkonna - keelte ja õpetamise - vastu. 

Ei ole ilmselt saladus, et hea võõrkeeleoskus avab palju uksi nii teistesse kultuuridesse kui ka põnevatele töökohtadele. Huvi ja ind mingit valdkonda lähemalt tundma õppida saab tihti alguse koolipingist ning enamasti kehtib see ka tulevaste filoloogide ja õpetajate puhul. 

Võõrkeeleõpetaja magistriõppesse on oodatud kõik hea võõrkeeleoskusega huvilised, kes soovivad võtta vastu pedagoogi vastutusrikka ameti. Oma õpingutest, õpetamispraktikast ning õpetajana töötamisest kõnelesid Tartu Ülikooli inglise keele ja didaktika nooremlektor ning inglise keele õpetaja erialajuht Natalja Zagura, inglise keele õpetajaks õppiv Sandra-Leele Toom ning Hugo Treffneri Gümnaasiumi prantsuse keele õpetaja Doris Kristina Raave. 

Saatekülalised rääkisid, miks nad just võõrkeeleõpetaja eriala kasuks otsustasid. Muuhulgas tuli juttu sellest, kellele sobib võõrkeelte õpetamine, miks ainult heast keeleoskusest õpetamiseks ei piisa, kas korraga saab õppida mitme võõrkeele õpetajaks, kas õppida saab ka töö kõrvalt ning kui lihtne on võõrkeeleõpetajana tööd leida. 

Saadet juhtis Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht Sander Mändoja.

Kuula saadet:

 

 

Kutseõpingute skeem illustreerib võõrkeeleõpetaja õppekava kolme mooduli (õpetajakoolituse kutseõpingute alusmoodul, praktika moodul, didaktika moodul) õppeainete jaotumist semestrite kaupa ja nende ainete omavahelisi seoseid. 

Image
Põhipraktika skeem võõrkeeleõpetaja magistriõppes
Põhipraktika juhendid:

Praktika toimub praktikaasutuses, kellega ülikoolil on koostööleping. Üliõpilasel on praktika juhendaja nii ülikooli poolt kui enamasti praktikaasutuse poolt. Tartu Ülikooli Pedagogicumi kodulehelt leiad ka kasulikku üldinfot praktika kohta.

info tulekul...

Noore Õpetaja Huviklubis saad tuttavaks oma (tulevaste) kolleegidega. Loe eesmärkidest ja tegevustest lähemalt NÕHKi kodulehelt ja jälgi nende tegemisi Facebookis:


Kontaktid

Anu Treikelder
õppekava programmijuht
prantsuse keele õpetaja eriala didaktika ja praktika

(+372) 737 6245, anu.treikelder@ut.ee


Age Allas
õppekava koordinaator

(+372) 737 6255, age.allas@ut.ee


Mari Kruse
hispaania keele õpetaja eriala didaktika ja praktika

mari.kruse@ut.ee


Natalja Zagura
inglise keele õpetaja eriala didaktika, eriala praktika koodrinaator

natalja.zagura@ut.ee


Ülle Türk
võõrkeelte valdkonna didaktika, inglise keele õpetaja eriala didaktika

ulle.turk@ut.ee


Katrin Saar
saksa keele õpetaja eriala praktika

(+372) 737 5308, katrin.saar.1@ut.ee


Merje Miliste
saksa keele õpetaja eriala didaktika

merje.miliste@ut.ee


Natalija Joonas
vene keele õpetaja eriala didaktika

natalija.joonas@ut.ee


Viktoria Kuznetsova
vene keele õpetaja eriala praktika

viktoria.kuznetsova@ut.ee

Students talking in front of the University of Tartu main building

Tõlkeõpetuse magistriõppe infotund toimub 7. mail

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail

Loengukursus „juudiküsimusest“ Vene impreeriumis

Tuscia Ülikooli (Viterbo, Itaalia) professor Alessandro Cifariello peab lühikese venekeelse loengukursuse juudiküsimuse ajaloost Venemaal.