Siit lehelt leiad kõik vajaliku õppekorralduse, kõrvalerialade valiku, praktika ja välismaal õppimise võimaluste kohta. Kirjalike tööde ja lõputööde vormistamise juhendid leiad oma osakonna kodulehelt.
Kolledži erialad võimaldavad praktikat sooritada igas asutuses või ettevõttes, kus tehtav töö eeldab head võõrkeeleoskust, erinevate kultuuride tundmist, head koordineerimisvõimet või head tekstiloome oskust.
Tihti on sobiv praktika võimalik sooritada ka ülikooli juures või koostöös üldhariduskoolidega. Praktikat saab sooritada individuaalselt või meeskonnatööna, Eestis või välismaal. Valiku tegemisel küsi julgesti nõu oma eriala õppekorraldajalt või programmijuhilt.
Magistriastmes on praktika kohustuslik, bakalaureuseastmes saab praktikat sooritada valikainena (nt individuaalpraktika, meeskonnatöö praktika, giidinduse praktika ja raamatukogupraktika) ja seejuures ei pea piirduma ainult ühe praktikaga.
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kodulehel on välja toodud mitmed ministeeriumid ja eraettevõtted, kes igal aastal meie tudengeid enda juurde praktikale ootavad.
Lisaks on valdkonnal mitmeid koostööpartnereid, kelle juurde on samuti võimalik praktikale minna. Küsi täpsemate võimaluste kohta oma õppekava programmijuhilt või õppekorraldajalt. Alati võid ka ise mõne huvipakkuva ettevõtte poole pöörduda ja uurida praktika sooritamise võimaluste kohta.
Inspiratsiooniks kuula kolledži vilistlaste taskuhäälingut „Karjääriradar“:
Euroopa keeled ja kultuurid magistriõppekaval on prantsuse keele ja kirjanduse eriala tudengitel ning vene ja slaavi filoloogia eriala tudengitel võimalik omandada korraga nii Lyoni III Ülikooli (Prantsusmaal) kui ka Tartu Ülikooli magistridiplom.
Loe lähemalt2017. aasta sügisel kuulutasid Tartu, Läti ja Vilniuse Ülikoolide rektorid välja ühise stipendiumikonkursi, millega soovitakse edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist. Kandideerima on oodatud kõik Tartu, Läti ning Vilniuse ülikoolis täiskohaga õppivad üliõpilased, kes valdavad ühte Balti riikide keelt tasemel C1 ning teisi keeli tasemel A2. Kandideerida saavad kõigil õppekavadel ja õppeastmetel õppivad üliõpilased. Stipendiumi suurus on 2000 eurot.
Stipendiumi koduleheleOlulisemad õppekorraldust ja ülikoolis õppimist puudutavate teemade selgitused ja juhendid leiad ülikooli pealehelt.
Näiteks:
Nõustamiskeskus pakub Tartu Ülikooli raamatukogus tasuta kõikide õppeastmete üliõpilastele õppekorralduslikku, karjääri- ja psühholoogilist nõustamist, toetab erivajadusega üliõpilasi õppetöös, koolitab tuutoreid ning jagab õppimisega seotud teavet ja viib läbi koolitusi.
Kõik vajalikud avalduste vormid leiad humanitaareaduste ja kunstide valdkonna kodulehelt.
Muuhulgas:
Kirjalike tööde ja lõputööde vormistamise juhendid leiad oma osakonna kodulehelt.