Raamatukogu

Raamatukogu on avatud E–N kl 10.00–18.00 ja R kl 10.00–16.00. 

Asukoht: Lossi 3-208, Tartu

Tähtaegasid saab pikendada lugejakonto kaudu E-kataloogis Minu ESTER, kirjutades keeled.raamatukogu@ut.ee või helistades (+372) 737 5339


Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik sõnaraamatuid, leksikone, keeleõpikuid ja keeleõppeks vajalikke töövihikuid, aga ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat, kunsti- ja muusikaalaseid teoseid ja didaktikat käsitlevaid teavikuid. Samuti on lugejatele kättesaadavad instituudis kaitstud bakalaureuse- ja magistritööd. Lisaks laiahaardelistele teemadele pakub raamatukogu mitmekesist keeltevalikut: olemas on inglise-, saksa-, prantsuse-, hispaania-, rootsi-, norra-, vene-, ladina- ja kreekakeelsed raamatud. Vähesemal määral on esindatud ka poola, tšehhi, jaapani, korea, hiina, türgi, leedu, läti, portugali, katalaani ja itaalia keelsed raamatud.

Raamatute loetelu on kättesaadav Eesti teadusraamatukogude ühises e-kataloogis ESTER. Raamatuid saab nii raamatukogus koha peal lugeda kui ka kaasa laenutada. Laenutamine toimub ülikooli raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel. Laenutusi saab pikendada e-kataloogis ESTER , samuti e-posti või helistamise teel.


Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi raamatukogu loodi 1. jaanuaril 2015 germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi ning keelekeskuse ühendamisel. Selle tulemusena moodustus uus ja suur erialaraamatukogu, mis koondas kokku senised seitse väiksemat erialaraamatukogu.

Maailma keelte ja kultuuride instituut

Maailma keelte ja kultuuride instituudis alustas õpinguid üle 200 üliõpilase

freepik_avok.jpg

Akadeemilise väljendusoskuse keskus - AVOK

Ruumide rent

Maailma keelte ja kultuuride instituudi ruumide lühiajalise kasutamise hinnakiri