Skip to main content

Raamatukogu

Raamatukogu on avatud E–N kl 10.00–18.00 ja R kl 10.00–16.00.

Asukoht: J. Liivi 4-109, Tartu

Tähtaegasid saab pikendada lugejakonto kaudu E-kataloogis Minu ESTER, kirjutades keeled.raamatukogu@ut.ee või helistades (+372) 737 5339


Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž loodi 1. jaanuaril 2015 germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi ning keelekeskuse ühendamisel. Selle tulemusena moodustus ka uus ja suur erialaraamatukogu, mis koondas kokku senised seitse väiksemat erialaraamatukogu.

Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik sõnaraamatuid, leksikone, keeleõpikuid ja keeleõppeks vajalikke töövihikuid, aga ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat, kunsti- ja muusikaalaseid teoseid ja didaktikat käsitlevaid teavikuid. Samuti on lugejatele kättesaadavad kolledžis kaitstud bakalaureuse- ja magistritööd. Lisaks laiahaardelistele teemadele pakub raamatukogu ka mitmekesist keelte valikut: inglise-, saksa-, prantsuse-, hispaania-, rootsi-, norra-, vene-, ladina- ja kreekakeelseid raamatuid. Vähesemal määral on esindatud ka poola, tšehhi, jaapani, korea, hiina, türgi, leedu, läti, portugali, katalaani ja itaalia keel.

Meie raamatute loetelu on kättesaadav Eesti teadusraamatukogude ühises e-kataloogis ESTER. Raamatuid saab nii raamatukogus koha peal lugeda kui kaasa laenutada. Laenutamine toimub ülikooli raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel. Laenutusi saab pikendada e-kataloogis ESTER , samuti e-posti või helistamise teel.

Alates 2020 aasta sügisest tegutseb maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu Liivi 4 õppehoones. Valgusküllases ruumis leidub lugejatele otsinguarvuti ja 10 töökohta kohapealseks õppimiseks ja lugemiseks.

#instituudist
Töötajad

Slavistika osakonna kontaktid

Jaga
09.06.2022
#instituudist
Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž
Jaga
14.04.2022
#instituudist

Uudised ja teated

Tõlkeõpetuse ja uuringute osakonna uudised ja teated.
Jaga
09.04.2022