Raamatukogu

Raamatukogu on avatud E–N kl 10.00–18.00 ja R kl 10.00–16.00.

Asukoht: Lossi 3-208, Tartu

Tähtaegasid saab pikendada lugejakonto kaudu E-kataloogis Minu ESTER, kirjutades keeled.raamatukogu@ut.ee või helistades (+372) 737 5339


Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž loodi 1. jaanuaril 2015 germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi ning keelekeskuse ühendamisel. Selle tulemusena moodustus ka uus ja suur erialaraamatukogu, mis koondas kokku senised seitse väiksemat erialaraamatukogu.

Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik sõnaraamatuid, leksikone, keeleõpikuid ja keeleõppeks vajalikke töövihikuid, aga ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat, kunsti- ja muusikaalaseid teoseid ja didaktikat käsitlevaid teavikuid. Samuti on lugejatele kättesaadavad kolledžis kaitstud bakalaureuse- ja magistritööd. Lisaks laiahaardelistele teemadele pakub raamatukogu ka mitmekesist keelte valikut: inglise-, saksa-, prantsuse-, hispaania-, rootsi-, norra-, vene-, ladina- ja kreekakeelseid raamatuid. Vähesemal määral on esindatud ka poola, tšehhi, jaapani, korea, hiina, türgi, leedu, läti, portugali, katalaani ja itaalia keel.

Meie raamatute loetelu on kättesaadav Eesti teadusraamatukogude ühises e-kataloogis ESTER. Raamatuid saab nii raamatukogus koha peal lugeda kui kaasa laenutada. Laenutamine toimub ülikooli raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel. Laenutusi saab pikendada e-kataloogis ESTER , samuti e-posti või helistamise teel.

 

#õppimine

Stipendiumid tõlkeõpetuse üliõpilastele

Tõlkebüroo Interlex kuulutab koostöös Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži tõlkeõpetuse osakonnaga välja stipendiumid tõlkeõpetuse õppekava magistrantidele.
30.09.2022
#õppimine
2021/2022. akadeemilise aasta avamine. Foto: Andres Tennus

Tartu Ülikooli uus õppeaasta algab üliõpilaste meeleavaldusega

23.08.2022
#õppimine #õpetamine
Tudengid_HVHV

Esmakursuslaste infotunnid

23.08.2022