Raamatukogu

Raamatukogu on avatud E–N kl 10.00–18.00 ja R kl 10.00–16.00. 

22.06-20.08.2023 on raamatukogu suletud.

Asukoht: Lossi 3-208, Tartu

Tähtaegasid saab pikendada lugejakonto kaudu E-kataloogis Minu ESTER, kirjutades keeled.raamatukogu@ut.ee või helistades (+372) 737 5339


Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž loodi 1. jaanuaril 2015 germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi ning keelekeskuse ühendamisel. Selle tulemusena moodustus ka uus ja suur erialaraamatukogu, mis koondas kokku senised seitse väiksemat erialaraamatukogu.

Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik sõnaraamatuid, leksikone, keeleõpikuid ja keeleõppeks vajalikke töövihikuid, aga ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat, kunsti- ja muusikaalaseid teoseid ja didaktikat käsitlevaid teavikuid. Samuti on lugejatele kättesaadavad kolledžis kaitstud bakalaureuse- ja magistritööd. Lisaks laiahaardelistele teemadele pakub raamatukogu ka mitmekesist keelte valikut: inglise-, saksa-, prantsuse-, hispaania-, rootsi-, norra-, vene-, ladina- ja kreekakeelseid raamatuid. Vähesemal määral on esindatud ka poola, tšehhi, jaapani, korea, hiina, türgi, leedu, läti, portugali, katalaani ja itaalia keel.

Meie raamatute loetelu on kättesaadav Eesti teadusraamatukogude ühises e-kataloogis ESTER. Raamatuid saab nii raamatukogus koha peal lugeda kui kaasa laenutada. Laenutamine toimub ülikooli raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel. Laenutusi saab pikendada e-kataloogis ESTER , samuti e-posti või helistamise teel.

 

#instituudist
freepik_avok.jpg

Akadeemilise väljendusoskuse keskus - AVOK

#instituudist
Tulemas on rahvusvaheline konverents kataloogidest vanades kultuurides

Antiikkeeled ja -kultuurid kõrvalerialana

#instituudist
Töötajate kontaktid

Aasia regiooni keelte osakonna kontaktid