Autor:
Priscilla Du Preez / Unsplash

Neoliberalism ja normiühiskond kui stressiallikas

Anglistika professor Raili Marling uuris koos etnoloogia nooremteaduri Rebeka Põldsamiga neoliberaalse ühiskonnamudeli mõju inimeste tajule. Intervjuudel põhinev uuring avaldati ajakirjas Sexualities.

Eestis domineeriv neoliberalistlik ühiskonnamudel on autorite sõnul tugevalt orienteeritud kapitalile ning see mõjutab ka inimeste väärtushinnanguid ja käitumist. Ühiskondlik surve ennast pidevalt paremaks muuta on pidev stressiallikas, eriti siis, kui ollakse kehvas majanduslikus olukorras. Lisaks tekitab praegune ühiskonnakorraldus vajaduse kuuluda kindlatesse normidesse, neist erinejad satuvad pahatihti (ebameeldiva) tähelepanu alla. Kokkuvõtteks tõdevad autorid, et Eestis jääb praegu vajaka neoliberalismi kriitikat, kuid peale on kasvamas uus põlvkond, kes võib olukorda muuta.

Loe uuringu põhjal valminud lugu Novaatorist.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoritöö

Antonina Martynenko kaitseb doktoritööd „Традиции и инновации в русской поэзии второй половины 1830-х гг.: количественное исследование“

ITD juhendnöörid header

Valminud on teadusaladeülese ja -vahelise koostöö juhend teadlastele

Külalisloeng „Scandinavia and Europe's response to geopolitical rivalries and security risks“

5. detsembril kell 14.00 peab Hong Kongi ülikooli kaasprofessor Roland Vogt loengu, kuidas Euroopa ja Skandinaavia reageerivad tänapäeva geopoliitilistele pingetele ja julgeolekuohtudele.