Merit Valdsalu: kuidas või miks jõuab filoloog IT-sse ja mida ta seal teeb?

12. novembril käis Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis külas anglistika vilistlane Merit Valdsalu, kes rääkis meie tudengitele oma õpikogemusest, karjäärist IT-valdkonnas ja sellest, milliseid ülikoolis omandatud oskusi ta igapäevaselt oma töös kasutab.

• Merit on lõpetanud Tartu Ülikooli anglistika magistriõppe 2012. aastal.
  • Ta on töötanud erinevates tehnoloogiaettevõtetes nagu Pipedrive ja Raintree Estonia.
  • 2019. aastal ühendas Merit kaks enda kirge – keskkonnakaitse ja tehnoloogia – ning lõi enda iduettevõtte Single.Earth.

Vestluse salvestusest sai ametlikult esimene osa maailma keelte ja kultuuride kolledži vilistlaslugude taskuhäälingus „Karjääriradar“:

Meritiga vestles kolledži kommunikatsioonispetsialist ja kursusekaaslane Kätlin Lehiste.

Vestluse keele valikul lähtume kuulajatest auditooriumis (kolledži magistriõppekava Euroopa keeled ja kultuurid on rahvusvaheline õppekava, kus õpib ka palju välistudengeid). Eestikeelse ülevaate olulisematest mõtetest saab ka Merit Valdsalu kogemusloost Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis.

Kuna taskuhäälingu eesmärk on panna meie üliõpilasi mõtlema võimalike tööturuväljundite peale ja sellele, milliseid valikuid nad võiksid oma õpingute käigus või nende järel teha, et oma eesmärkidele lähemale jõuda, siis on ootame hea meelega ka tagasisidet ja küsimusi, mida saab esitada selle vormi kaudu siin. Tagasisidet on muidugi oodatud andma ka kõik teised kuulajad.

#õppimine

Tähtajad lõpetajatele - hispaania keel ja kirjandus

Üliõpilane valib juhendaja oktoobri alguseks ja annab sellest õppekorralduse spetsialistile teada.
Lõputöö esitamise tähtaeg elektrooniliselt 10 tööpäeva enne kaitsmist.

27.01.2022
#õppimine

Tähtajad lõpetajatele - prantsuse keel ja kirjandus

Bakalaureuse- ja magistritööde ning teemade esitamise tähtajad 2021/2022 õ.a romanistika osakonnas prantsuse keele ja kirjanduse erialal.

27.01.2022

Olulised kuupäevad lõpetajatele

Tööde esitamise tähtajad anglistika osakonnas.
25.01.2022