Autor:
Pixabay

Tartu Ülikoolis tähistatakse poola keele õpetamise aastapäeva

21. septembril tähistatakse Lossi 3 fuajees 90 aasta möödumist poola keele õpetamise algusest Tartu Ülikoolis.

Ingliskeelne üritus algab ettekandega Tartu Ülikooli esimesest poola keele lektorist Jerzy Kaplińskist. Järgneb ülevaade poola keele õpetamise ajaloost ja hetkeolukorrast Tartu Ülikoolis ning selleteemaline viktoriin. Poola keele suvekursusel osalenud üliõpilased räägivad enda kogemustest, lisaks tutvustatakse teisi programme, mida Poola Rahvusliku Akadeemilise Vahetuse Agentuur (NAWA) rahastab.

Poola keele kursused on osa vene ja slaavi filoloogia õppekavast. Neid õpetatakse vaheldumisi tšehhi keelega: ühel õppeaastal alustatakse tšehhi ja järgneval aastal poola keele õpetamist. Vene ja slaavi filoloogia üliõpilased peavad valima neist ühe ja jätkavad valitud keele omandamist kogu õpiaja vältel.

Kõikide teiste erialade üliõpilased saavad poola keele kursusi võtta valik- või vabaainena. Täiendusõppijatena on kursustele oodatud ka huvilised väljastpoolt ülikooli.

Baltisaksa kultuuripärand

Ootame osalejaid mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand“

Üliõpilased Jakobi 2 õppehoone auditooriumis

Sügisesed vabaained humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas