28. märtsil kell 16.15 algab Jakobi 2 õppehoone ruumis 114 Londoni Ülikooli Kolledži (UCL) Eesti ja Põhjamaade ajaloo professori, Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori Mart Kuldkepi monograafia „Põhjamaine Eesti. Rahvusriigi sünd“ esitlus. Lisaks rahvuslike ideede levikule toob autor teoses esile ka rahvusülesed ideed ja sündmused. Raamatuesitlus on osa rahvusvahelise ajaloo seminarisarjast. Oodatud on rahvusvahelistest suhetest huvitatud üliõpilased, õppejõud ja teised.
Eestist sai iseseisev rahvusriik Esimese maailmasõja segastel aastatel, mil Euroopa impeeriumide vahelises suurheitluses kujunes ootamatult välja uus poliitiline ja mõtteruum Euroopa väikerahvaste rahvuslikuks enesemääramiseks. Paljude eestlaste jaoks oli rahvuslik enesemääramine lähedalt seotud Eesti põhjamaisuse ideega, mida juba maailmasõja algusaastatel oli propageerinud poliitiline suurseikleja Aleksander Kesküla. Ka Eesti iseseisvuse väljakuulutamise ajal ja järel jätkas Eesti rahvuslik eliit oma püüdlusi anda Eesti põhjamaisele identiteedile reaalpoliitiline sisu. Need katsed lõppesid Eesti iseseisvuse ajutise kaotusega 1940. aastal, kuid taaselustusid ligi pool sajandit hiljem uue rahvusliku ärkamise lainel.
Kohapeal on võimalik raamatut kirjastuse hinnaga osta.
Liitu ka Mart Kuldkepi raamatu esitluse Facebooki üritusega.
Otseülekannet saab jälgida veebis Teamsi vahendusel.
Loe ja kuula raamatu kohta lisaks:
Rahvusvahelise ajaloo seminarisarja eesmärk on pakkuda ajaloolist vaatenurka nüüdisaja rahvusvahelise poliitika paremaks mõistmiseks.
11. aprillil kell 16.15 – Elo Süldi seminar poliitilisest islamist
3. mail kell 14.15 – David Reynoldsi raamatu „Mirrors of Greatness: Churchill and the Leaders Who Shaped Him“ esitlus
16. mail kell 16.15 – Kristo Nurmis „Mõõk, meel ja mure: propaganda ideedest 20. sajandil Natsi-Saksamaa, Nõukogude Liidu ja Ameerika Ühendriikide võrdluses“