Autor:
DALL*E

Inspiratsiooninädal tehisintellektist ülikooliõppes

Tartu Ülikooli tekstirobotite töörühma eestvedamisel toimub 15.–18. oktoobril 2024 kohtumis- ja inspiratsiooninädal „Üleilmne ja erialadevaheline vaade tehisintellekti kasutamisele ülikooliõppes“. 

Kohtumiste peaesineja on Pittsburghi Ülikooli kaasprofessor Annette Vee, kes on juhtiv ekspert akadeemilise väljendusoskuse, kirjaoskuse, tarkvarauuringute, arvutite ja kirjutamise seoste uuringute alal, eelkõige generatiivse tehisintellekti seisukohalt.

Nädala põhiüritus toimub 15. oktoobril Tartu Ülikoolis, kestab kogu päeva ning on mõeldud õppejõududele, juhendajatele, programmijuhtidele, õpetamisoskuste konsultantidele ja õppedisaineritele. Kavas on Annette Vee plenaarettekanne tehisintellekti ja kirjutamise seostest, ümarlaud Annette Vee ja Eesti kõrgharidusasutuste spetsialistide osalusel ning praktilised töötoad.

Lisaks toimuvad eraldi seminaripäevad Narva kolledžis (16. oktoobril) ja Viljandi kultuuriakadeemias (17. oktoobril), kuhu on oodatud osalema nii õppejõud kui ka üliõpilased. 18. oktoobril korraldatakse Tartus üliõpilastele mõeldud ettekanne ja töötuba, kus käsitletakse generatiivse tehisintellekti võimalusi ja piiranguid õppimisel ning jagatakse praktilisi tehisintellekti kasutamise soovitusi.

Annette Vee seminarid pakuvad võimalust erialadevaheliseks aruteluks, aitavad mõtestada tehisintellekti rolli nüüdisaja hariduses ning annavad praktilisi oskusi tehisintellekti rakenduste kasutamiseks ülikooliõppes.

Täpsem ajakava avaldatakse augustis.

Ingliskeelse ürituse korraldamist toetab Balti-Ameerika Vabaduse Fond.

Foto loodi DALL-E abil.
 

Enlighti kursus Baskimaal

Tõlketeadlased osalesid Baskimaal kultuure ühendaval kursusel

Pre-modern Seminar No 55

Frederik Wallenstein „Cultural memory in oral tradition and Icelandic sagas“
Läti ja eesti keele õppijad kohtusid Tartus

Läti ja eesti keele õppijad kohtusid Tartus