Vanakreeka keel

2023/2024. õppeaasta sügissemestri kursused

Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm õppeinfosüsteemis. Tunniplaani nupp asub ÕIS-is kursuse nimetuse all ja kannab pealkirja „Toimumised“.


Üldkeelekursused:

Kultuurikursused:


Sügissemestri kursused algavad septembri esimesel või teisel nädalal ning kevadsemestri kursused algavad veebruari teisel nädalal (vt akadeemilist kalendrit) ja kestavad kokku 15-16 nädalat. Õppeinfosüsteemis on kursustele registreerimine avatud vastavalt 15. maist ja 15. detsembrist ning jääb avatuks kuni semestri alguseni. Samaks ajaks laeme kursused üles ka kodulehele ning samadest kuupäevadest on oodatud ka täiendusõppijate avaldused.


 

Väljendeid

γνῶθι σεαυτόν [gnōthi seautón] – tunne iseennast (kiri Apolloni templi sissepääsu kohal Delfis)

πάντα ῥεῖ [pánta rheî] – kõik voolab

πάντων χρημάτων μέτρον ἄνθρωπος [pántōn chrēmátōn métron ánthrōpos] – kõigi asjade mõõt on inimene (Protagorase ütelus, tsiteeritud Platoni Theaitetoses)

διπλοῦν ὁρῶσιν οἱ μαθόντες γράμματα [diploûn horôsin hoi mathóntes grámmata] – need, kes õppinud kirja(tähti), näevad kahekordselt (kaks korda niipalju kui teised) (Pythagorasele omistatud ütelus)

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα  [hèn oîda hóti oudèn oîda] – Ma tean vaid üht, et ma ei tea midagi (Sokratese ütelus, Platoni Apoloogiast)

εὕρηκα! [heúrēka!] – Olen leidnud! (Archimedes)

τί δύσκολον; τὸ ἑαυτὸν γνῶναι. τί εὔκολον; τὸ ἄλλῳ ὑποτίθεσθαι. [Τí dýskolon? Tò heautòn gnônai. Tí eúkolon? Tò állōi hypotíthesthai.] – Mis on raske? Iseennast tunda. Mis on lihtne? Teisele nõu anda. (Thales)

#täiendusõpe
Tartu Ülikooli pusle kust on mõned jupid puudu

Mikrokraadiprogramm „Tõlkeabiprogrammid, masintõlge ja veebipõhised töövahendid Euroopa Liidu tekstide näitel“

#tudengile #õppimine #täiendusõpe
kell ja raamatud

Registreeru keelekursustele – valida saab 17 keele vahel

#rahvusvaheline #teadus
poster of the event

Ümarlauad "Intersemiootiline tõlge: kutse ühendada tõlkeuuringud ja semiootika"