Vanakreeka keel

ἡ (ἀρχαία) ἑλληνικὴ γλῶσσα  hē (archaia) hellēnikē glōssa


Sügissemestri kursused algavad septembri esimesel või teisel nädalal, kevadsemestri kursused algavad veebruari teisel nädalal (vt akadeemilist kalendrit) ning kestavad kokku 15-16 nädalat. Õppeinfosüsteemis on kursustele registreerimine avatud vastavalt 16. maist ja 15. detsembrist ning jääb avatuks kuni semestri alguseni. Samaks ajaks laeme kursused üles ka kodulehele ning samadest kuupäevadest on oodatud ka täiendusõppijate avaldused.

Lisainfo: 

keeled@ut.ee
(+372) 737 6255
(+372) 737 5357
J. Liivi 4 - 111
Tartu, 50409

Sügissemestri kursused:

Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm õppeinfosüsteemis. Tunniplaani nupp pealkirjaga „Toimumised“ asub ÕIS-is kursuse nimetuse all.

Üldkeelekursused:
Kultuurikursused:
Väljendeid:

γνῶθι σεαυτόν  [gnōthi seautón] – tunne iseennast (kiri Apolloni templi sissepääsu kohal Delfis)

πάντα ῥεῖ [pánta rheî] – kõik voolab

πάντων χρημάτων μέτρον ἄνθρωπος [pántōn chrēmátōn métron ánthrōpos] – kõigi asjade mõõt on inimene (Protagorase ütelus, tsiteeritud Platoni Theaitetoses)

διπλοῦν ὁρῶσιν οἱ μαθόντες γράμματα [diploûn horôsin hoi mathóntes grámmata] – need, kes õppinud kirja(tähti), näevad kahekordselt (kaks korda niipalju kui teised) (Pythagorasele omistatud ütelus)

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα  [hèn oîda hóti oudèn oîda] – Ma tean vaid üht, et ma ei tea midagi (Sokratese ütelus, Platoni Apoloogiast)

εὕρηκα! [heúrēka!] – Olen leidnud! (Archimedes)

τί δύσκολον; τὸ ἑαυτὸν γνῶναι. τί εὔκολον; τὸ ἄλλῳ ὑποτίθεσθαι. [Τí dýskolon? Tò heautòn gnônai. Tí eúkolon? Tò állōi hypotíthesthai.] – Mis on raske? Iseennast tunda. Mis on lihtne? Teisele nõu anda. (Thales)

#kooliõpilasele #kultuur #õppimine
Goethe-Seltsi tõlkevõistlus

Saksa-eesti tõlkevõistlus ootab 15. veebruarini tudengite töid

#õpetamine

Högre seminarium - Ewa Holm

Högre seminarium - Ewa Holm
#õppimine #õpetamine
Tudengid_HVHV

Esmakursuslaste infotunnid