Skip to main content

Üliõpilased hakkavad hindama Prantsusmaa prestiižseima kirjanduspreemia finaliste

25. novembril andsid Prantsuse Instituudi direktor Éric Bultel ja keelelise koostöö atašee Guillaume Raboutot prantsuse keele ja kirjanduse üliõpilastele üle nelja Goncourt’i auhinna finalisti teosed. Tudengid Helena Saare ja Jaan Markus Jüriväli esindavad Tartu Ülikooli Goncourt’i auhinna Eesti valiku žüriis.

Prantsuse Instituut Eestis ja Goncourt’i Akadeemia alustasid koostööd uue kirjanduspreemia – Goncourt’i auhinna Eesti valiku – väljaandmisel. 2021. aastal valivad žüriisse liikmed neli partnerasutust: Tallinna Prantsuse Lütseum, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja Eesti Kirjanike Liit. Iga partnerasutus valib žüriisse kaks kuni 30-aastast kirjandushuvilist frankofooni, kelle hulgas on õpilasi, üliõpilasi, noori kirjanikke või tõlkijaid. Žürii esimeheks on Prantsuse Instituudi asedirektor ja keelekoostöö atašee Guillaume Raboutot. Projekti partneriks on ka L’Agence universitaire de la Francophonie.

Goncourt’i auhind on Prantsusmaa prestiižseim kirjanduspreemia, mille asutas prantsuse kirjanik Edmond Huot de Goncourt. Auhindu jagatakse juba aastast 1903.

Goncourt’i auhinna ametlik prantsuse žürii hääletas lõppvooru neli finalisti:
  • Christine Angot – Le Voyage dans l’Est
  • Sorj Chalandon – Enfant de salaud
  • Louis-Philippe Dalembert – Milwaukee Blues
  • Mohamed Mbougar Sarr – La plus secrete mémoire des hommes

Eesti noortežürii koguneb 2022. aasta aprillis Prantsuse suursaadiku hr Eric Lamouroux’ residentsi õhtusöögile raamatute üle arutlema ja lemmikromaani välja valima. Laureaat Mohamed Mbougar Sarr saab kutse Eestisse, et kohtuda oma lugejatega ning tutvuda siinse kirjandusmaastikuga. Prantsuse Instituut toetab võiduteose tõlkimist eesti keelde.

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Eesti, Läti ja Leedu lipp ülikooli peahoone ees

Kolme rektori stipendium

Jaga
11.12.2021
#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
kolme rektori stipendiumi finalistid 2017-18 õa

Kolme rektori stipendium eesti, läti ja leedu keele oskajatele ootab kandidaate

Jaga
11.12.2021
#koostöö #tunnustamine
Ljudmila Vedina ja Ülle Türk

Ülle Türk pälvis aasta koolitaja auhinna

Jaga
21.11.2021