Tudengid koostasid prantsuse luuletajale pühendatud fotonäituse

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis avati prantsuse luuletajale Baudelaire’ile pühendatud fotonäitus „Vaimustunud ootusest“.

Fotonäitus on pühendatud Charles Pierre Baudelaire’i 201. sünniaastapäevale ja on inspireeritud tema kurikuulsast luuletusest „Kell“, mis põhjustas toona kaasaegsetes vastuseisu ning viis luuletaja kohtupinki.

Näituse koostanud Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse eriala tudengid Ave Albert, Gloria Margret Rose, Mia Maria Petuhhov ja Veronika Maide tõid välja, et kaks sajandit tagasi sündinud luuletaja maailmavalu ja mõtisklused kõnetavad ka nüüdisaegseid noori ning pakuvad praegusel keerulisel ajal toetust. Tudengid lisasid, et kuivõrd moodsal nutiajastul jagatakse eluolu ja emotsioone paljuski fotode kaudu, annab näitus külastajatele ideaalse võimaluse suhestuda mõjuka ja tähendusrikka autori maailmaga just nimelt pildikeele abil.

Koostamisel olid abiks fotograaf Ines Edur ning prantsuse keele ja kirjanduse kaasprofessor Tanel Lepsoo.

Näitust Baudelaire’i luuletuse „Kell“ ainetel saab vaadata Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži (J. Liivi 4) 1. korrusel.

Näitus "Vaimustunud ootusest- Baudelaire 201"

KANT

Madis Kõivu "Filosoofipäeva" avalik lugemine