Rootsi keele kursuse tudengid käisid Soomes õppereisil

Rootsi keele algajate kursusel osalevad üliõpilased veetsid märtsi teise nädala rootsihõngulises Soome linnakeses Porvoos keelelaagris.

Lisaks rootsi keele intensiivõppe tundidele koolipäevade hommikupoolses osas õpiti palju huvitavat soomerootsi kultuuri, harjumuste, tavade ja kogukonna kohta. Külastati ka YLE rootsikeelsete saadete toimetust, Porvoo Kunstivabrikut, linna toomkirikut ning Hanasaarel asuvat Rootsi-Soome kultuurikeskust. Tudengitele pakkus kultuuride mõtestamisvõimalusi ka suhtlus teiste projektis osalevate tudengitega Soomest ja Leedust. Nii näiteks tegid kõigi kõrgkoolide esindajad ettekande enda ülikoolist ja kodumaast ning toimus ühine kultuuriõhtu, kus osalejamaad tutvustasid enda iseloomulikemaid roogasid ja maiustusi.

Rootsi keele tudengid Soomes

Tartu Ülikooli esindas keelekümbluslaagris kokku neli üliõpilast – üks semiootika, üks eripedagoogika, üks inglise keele ja kirjanduse ning üks eesti ja soome-ugri keeelteaduse õppekava tudeng. Lisaks Tartu Ülikooli üliõpilastele osalesid intensiivõppenädalal Soome Haaga-Helia rakenduskõrgkooli ja Leedu Kaunase kolleegiumi keelekeskuse tudengid.

Rootsi keele tudengid Soomes

Intensiivõppenädal on osa rahvusvahelisest koostööprojektist „Rootsi keel algajatele – mitmekeelsus suurendab tööalast konkurentsivõimet“, mida rahastab Põhja- ja Baltimaade haridusprogramm Nordplus.

Heidi Viktoria Toming

Näitus „Põhjamaade maastikud“

Registreeru sügissemestri keelekursustele

Registreeru sügissemestri keele- ja kultuurikursustele

Hourglass

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?