Autor:
Saskia Kolberg

Kolm Tartu Ülikooli magistranti sai diplomi nii Tartust kui ka Lyonist

Kolm Euroopa keelte ja kultuuride õppekava üliõpilast said lisaks Tartu Ülikooli magistridiplomile ka Prantsusmaal asuva Jean Moulini nimelise Lyoni III Ülikooli diplomi.

Topeltdiplomi said Euroopa keelte ja kultuuride õppekava üliõpilased Moonika Põldvee, Gäroly Rohelsaar ja Linda Tender, kes õppisid prantsuse keele ja kirjanduse erialal. 16. juunil toimus Tartu Ülikooli kunstimuuseumis nende auks pidulik vastuvõtt, kus osalesid ka Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, lõpetanute õppejõud ja pereliikmed. 

 

Tartu Ülikool ja Prantsusmaal asuv Jean Moulini nimeline Lyoni III Ülikool sõlmisid koostöölepingu 2018. aastal ning vastsed magistrid on esimesed, kes selle koostöö raames õppekava läbisid.

Kokku saab igal õppeaastal Lyoni ülikoolis õppida viis magistranti. Lisaks prantsuse keele ja kirjanduse eriala tudengitele saavad mõlema ülikooli diplomit taotleda vene ja slaavi filoloogia eriala üliõpilased, kes õpivad Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppekava alusel. 2023/2024. õppeaasta sügissemestril alustabki Lyonis õpinguid üks tulevane vene ja slaavi filoloog.

Loe täpsemalt, kuidas Jean Moulini nimelisse Lyoni III Ülikooli vahetusüliõpilaseks kandideerida.

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Tartu Ülikoolis toimub Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“