Klassikalise filoloogia üliõpilaste õppereis Kreetale

16.23. aprillini 2016 külastasid 13 klassikalise filoloogia eriala bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilast ning õppejõudu Kreeta ning Santorini saari. Õppereisi eesmärk oli süveneda de visu minoilise, kreeka ja rooma kultuuri kõige vanemasse kihistusse.

Külastati tähtsamaid minoilise kultuuri paleepaiku, praegusi arheoloogilisi parke Knossosel, Phaistoses, Malias; Rooma impeeriumi aegset pealinna Gortyni; Aptera arheoloogilist ala, Chania ning Iraklio arheoloogiamuuseume; Matala Rooma-aegset kristlaste surnuaeda; müütilist Zeusi sünnikoobast Diktes, paljusid bütsantsi perioodi kirikuid ning Santorini saarel asuvat esiajaloo muuseumi.

Paikade külastusega kaasnesid üliõpilaste ettekanded Kreeta kultuurist ja mütoloogiast, lineaarkirjadest A ja B ning nendes loodud keelemälestistest, Euroopa esimesest seadusetekstide korpusest Gortynis, Kreeta jumalatest ja mütoloogia variatiivsusest, ülejäänud kreeklaste ja roomlaste, sh varakristlaste suhtumisest kreetalastesse, silmapaistvamatest Kreetal tegutsenud arheoloogidest jne. Õppereisil tehtud fotodest valmivat näitust hakatakse eksponeerima TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži fuajees.

Õppereisil kogutud teadmisi saavad üliõpilased rakendada järgmisel õppeaastal õppeassistentidena töötades ning eriala populariseerimiseks korraldatavatel mitmetel üritustel.

Lisainfo: Kristi Viiding (kristi.viiding@ut.ee)

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!