Saksa keele ja kirjanduse esimese aasta üliõpilased käisid oktoobri lõpus Berliinis ja Potsdamis ülikooli- ja kultuurieluga tutvumas.
Reis algas Potsdamis, kunagises Preisimaa valitsejate residentsilinnas, kus leidub ohtralt losse ja parke. Esimesel päeval tutvuti reisiõppe metoodikat järgides vaatamisväärsustega linnas - mh toomkirik ja Nikolai kirik, kuulus Lange Brücke sild ja ajalooline Hollandi kvartal. Järgnes giidituur Sanssouci'i rokokoolossis. Teisel päeval tervitati meie tudengeid Potsdami ülikooli germanistika osakonna kolleegide poolt. Potsdami ülikool asub lossipargi serval ja õppehoonedki on lossikompleksi osa.Tervituste järel siirduti koos õppetööle: osaleti esteetika ja luule teemalises loengus ning valgustusajastu teemalises seminaris. Päeva kultuuriline tipphetk oli põhjalik ringkäik Uues palees (Neues Palais).
Reformatsiooni aastapäeval suunduti Berliini, kus päeva esimeses pooles olid fookuses Külma sõja aegne kahe Saksamaa ajastu ning elu sotsialistlikus SDV-s. Õhtul osaleti pidulikul jumalateenistusel Berliini toomkirikus. Ka järgmine päev möödus Berliinis. Humboldt-Forumi nime all taastatud Berliini linnalossis asuvas kunstimuuseumis külastati kahte näitust („Berlin Global“ ja „Nach der Natur“). Tudengisööklas maitsti traditsioonilist Berliini rooga nimega Currywurst. Sellele järgnes põnev ringkäik Saksa ajaloomuuseumis Unter den Lindenil. Päeva lõpetas René Polleschi lavastus „Armastus, lihtsalt ebamaine“ imelises Berliini Saksa teatris.
Reisi eelviimasel päeval külastati Potsdami filmimuuseumi. Nimelt on Potsdam mitte ainult losside ja valitsejate, vaid ka filmilinn: Potsdam-Babelsbergis sai alguse legendaarne Saksa filmistuudio UFA, mis, nagu selgus, on vanem kui Hollywood. Ja filme tehakse Potsdamis tänase päevani. Reisi viimane päev veedeti tähtsaid ajaloolisi objekte külastades, muuhulgas läbiti Checkpoint Charlie, tutvuti East-Side-Galleryga ja kõnniti üle Glienicke spioonisilla, mis Külma sõja ajal eraldas Lääne- ja Ida-Saksamaad ning mida lihtsurelikud ületada ei tohtinud.
Õppereis toimus Tartu ja Potsdami ülikoolide germanistika osakondade koostööprojekti GIP „Jagatud kultuuripärand Saksamaal ja Baltikumis“ raames ja seda rahastas DAAD.