Eesti keele suvekursustele registreerumine on alanud

Tartu Ülikoolis toimuvad 29. juulist 9. augustini 2024 eesti keele suvekursused, kus igapäevastele keeletundidele järgneb kaasahaarav kultuuriprogramm.

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut korraldab rahvusvahelisi eesti keele suvekursusi aastast 1998. Kursustel osaleb igal aastal keskmiselt 75 inimest üle maailma ning varasemate osalejate seas on olnud nii eesti juurtega inimesi, oma töö kaudu Eestiga seotud ettevõtjaid kui ka lihtsalt innukaid keelehuvilisi.

Sel suvel toimuvad tunnid alates 29. juulist kuni 9. augustini.

Programmijuhi Tiina Katteli sõnul on suvekursused väga erilised: „Kahenädalane intensiivne keeleõpe võib olla päris kurnav, kuid igal aastal on meie õpetajad ja osalejad üksmeelel, et seal on eriline õhkkond, mis mõjub motiveerivalt. Programm on emotsionaalselt nii rahuldust pakkuv, et keeletundide arv ununeb. See on suurepärane näide sellest, mis juhtub siis, kui inimestel on ühine eesmärk, mille poole püüelda."

Valida saab viie erineva keeletaseme vahel algajatest edasijõudnuteni. Keeletundide eesmärk on täiendada sõnavara ja grammatikateadmisi ning arendada lugemis-, kirjutamis-, kuulamis- ja vestlusoskusi. Kui akadeemiline osa on mõeldud keeleoskuse avardamiseks, siis kultuuriprogrammi raames tutvutakse läbi kaasahaaravate tegevuste Tartuga. Ühtlasi on see suurepärane võimalus teiste osalejatega vabamas õhkkonnas suhelda ning keeletundides õpitut praktiseerida.

Kursusele on oodatud eesti keele õppimisest huvitatud inimesed, kes on vähemalt 16-aastased. Registreerimine on avatud kuni 1. juunini 2024 ja saadaval on mitu stipendiumi. Lisateabe saamiseks külastage eesti keele suvekursuste ingliskeelset veebilehte.

Julia Pajer 09.04

Slavistika osakonna Erasmus+ praktikant teeb ettekande Poola mütoloogiast

droonikaader Tartu Ülikooli Lossi 3 õppehoone päikesepaneelidega katusest

Aprill on maailma keelte ja kultuuride instituudis külalisloenguterohke

Catrin Norrby külalisloeng

Külalisloeng „Language, Nation and Culture in pluricentric languages: Examples from Finland and Sweden“