Eesti keele suvekursustele registreerumine on alanud

Tartu Ülikoolis toimuvad 31. juulist 11. augustini 2023 eesti keele suvekursused, kus igapäevastele keeletundidele järgneb kaasahaarav kultuuriprogramm.

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut korraldab rahvusvahelisi eesti keele suvekursusi aastast 1998. Kursustel osaleb igal aastal keskmiselt 50-60 inimest üle maailma ning varasemate osalejate seas on olnud nii eesti juurtega inimesi, oma töö kaudu Eestiga seotud ettevõtjaid kui ka lihtsalt innukaid keelehuvilisi.

Sel suvel toimuvad tunnid 31. juulist 11. augustini 2023.

Programmijuhi Tiina Katteli sõnul on suvekursused väga erilised: „Kahenädalane intensiivne keeleõpe võib olla päris kurnav, kuid igal aastal on meie õpetajad ja osalejad üksmeelel, et seal on eriline õhkkond, mis mõjub motiveerivalt. Programm on emotsionaalselt nii rahuldust pakkuv, et keeletundide arv ununeb. See on suurepärane näide sellest, mis juhtub siis, kui inimestel on ühine eesmärk, mille poole püüelda."

Valida saab viie erineva keeletaseme vahel algajatest edasijõudnuteni. Keeletundide eesmärk on täiendada sõnavara ja grammatikateadmisi ning arendada lugemis-, kirjutamis-, kuulamis- ja vestlusoskusi. Kui akadeemiline osa on mõeldud keeleoskuse avardamiseks, siis kultuuriprogrammi raames tutvutakse läbi kaasahaaravate tegevuste Tartuga. Ühtlasi on see suurepärane võimalus teiste osalejatega vabamas õhkkonnas suhelda ning keeletundides õpitut praktiseerida.

Kursusele on oodatud eesti keele õppimisest huvitatud inimesed, kes on vähemalt 16-aastased. Registreerimine on avatud kuni 1. juunini 2023 ja saadaval on mitu stipendiumi. Lisateabe saamiseks külastage suvekursuste ingliskeelset kodulehte.

#õppimine #sisseastumine

Culture and communication. Theoretical and pragmatic approaches to European values and their complications

The course looks at cultural misunderstandings that may arise in today’s society and explores possible theoretical, historical and practical solutions.
#õppimine #õpetamine #sisseastumine
Tartu Ülikool võõrkeeleõpetaja

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 3. aprillil

#õppimine #ülikoolist
Lõpuaktus

Bakalaureuseõppe lõpuaktus