Pixabay

Tartu Ülikooli skandinavistika osakond tähistab 30 aasta juubelit

Tartu Ülikooli skandinavistika osakond, kus saab õppida norra, rootsi ja taani keelt ja kirjandust kõigil kolmel kõrghariduse astmel ja ka täiendusõppijana, tähistab sel kevadel mitmete üritustega oma 30 aasta juubelit.

Pidustused algavad 2. mail Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis toimuva kutsetega vastuvõtu ja aktusega, kus professor Daniel Sävborg teeb ettekande skandinavistika osakonna arengust. Õppejõudude ja lektorite teadus- ning metoodilisest tööst annab ülevaate hiljutisemaid publikatsioone kajastav pop-up näitus. Aktusele järgnevas vabas stiilis kohvilauas arutatakse tulevikuvisioone ning osakonna arendamisvõimalusi Skandinaavia visiooni esindajana rahvusülikoolis.

Külaliste seas on nii Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kui ka humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan Anti Selart. Lisaks ülikooli esindajatele on kutsutud ka Norra, Rootsi ja Taani saatkondade esindajad ning loomulikult praegused üliõpilased ja skandinavistika osakonna personal.

Sünnipäeva tähistamine jätkub Skandinaavia maade kultuuri tutvustamisega. 9. mail on kavas Taani kultuuripäev, 12. mail Rootsi kultuuripäev ning 16. mail Norra kultuuripäev, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka huvilised väljastpoolt ülikooli. Lisaks toimub 11. mail kell 19.30 Heino Elleri Muusikakoolis Läänemeremaade barokkmuusika kontsert.

KANT

Madis Kõivu "Filosoofipäeva" avalik lugemine