26. märtsist 1. aprillini külastasid TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledžit üliõpilased ja õppejõud partnerülikoolidest Soomes ja Rootsis. Koostöönädala teema oli rootsi ärikeel ja Põhjala ärisuhtlus: tavad, kultuuridevahelised erinevused, trendid. Hommikupoolikuti toimusidd seminarid, loengud ja tunnid. Õppetööd viisid läbi Rootsi kõrgkooli õppejõud ja õpetajakoolituse üliõpilased (kes ühtlasi sooritasid nii praktikat). Pärastlõunad olid vastava maa kultuuriga tutvumiseks. Üheskoos tutvusid rootsi, soome ja eesti tudengid ja õppejõud Tartuga kultuuriloolise ringkäigu raames, külastasid TÜ peahoone aulat , kartserit ja muuseumi. Ärile ja innovatsioonile pühendatud päev viis meid Spark Demosse tutvuma Lõuna-Eesti edukate äri- ja innovatsiooniprojektidega. Toimus väljasõit Peipsiveerde, et tutvuda eesti looduse ja vanausuliste kultuuripiirkonnaga Peipsiveeres. Teaduse ja innovatsioonipäeval tutvuti TÜ geenipanga projekti ja uurimistööga. Väisamata ei jäänud ka ERM ja Soome-Ugri põhinäitus. Kaasamise ja avatuse ideed kandes osalesid mõningatel projekti üritustel ka ettevõtjad ja keskkooliõpilased.
”Ma olen väga rahul. Ma pole kunagi teadnud, et Tartu on nii ilus. Et teil on alles nii palju autentseid hooneid”, ütles projekti eestvedaja Joni Sallila Soomest. Kohe-kohe Rootsis rootsi keele õpetaja eksamit sooritama asuv Ida, kes õpetas tudengitele CV- kirjutamist ja ärisuhtlust, märkis: ”Ma tunnen, et siin on väga palju kultuuri ja et kultuur on inimestele oluline. Ma tõepoolest tunnen seda, kui ma jalutan mööda tänavaid siin kesklinnas”. ”Oi, siin on lõbus!”, sõnas Nick, kes aastaid tagasi Rootsi elama asunud inglasena tutvustab õppuritele lõbusamas võtmes seda, mis rootsi kultuuris ja keeles võib väljasttulijat ehk teinekord pisut üllatada.
Tegu on projekti kolmanda aastaga. Seni oleme külastanud Rootsi ja Soome kõrgkoole ning tutvunud nende kultuuriobjektide, ülikoolide ja linnadega.