Selgunud on õpetamise arendamise grandi saajad

Uudis TÜ siseveebis 31.05.2021

Ülikooli õppekomisjon on valinud välja 12 õppejõudu, kes saavad tänavu õpetamise arendamise grandi. Toetusraha abil alustavad oma õpetamise arendamist ja selle tulemuslikkuse uurimist Allan Kährik, Kristiina Praakli ja Reelika Saar humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Toivo Aavik, Maria Jürimäe ja Tiina Tamm sotsiaalteaduste valdkonnast; Mall Eltermaa, Inga Karton ja Mai Rosenberg meditsiiniteaduste valdkonnast ning Lilian Kadaja-Saarepuu, Piret Luik ja Regina Soobard loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

Õpetamise arendamise granti taotles 18 õppejõudu, neist neli humanitaarteaduste ja kunstide, viis sotsiaalteaduste, viis loodus- ja täppisteaduste ning neli meditsiiniteaduste valdkonnast. Kõik grandisaajad esitasid oma õpetamisalase arengu analüüsi ja tegevusuuringu projekti. Arendusprojektid koostati teemadel, mis on ülikoolis õpetamise jaoks olulised, näiteks erinevate õpetamismetoodikate rakendamine, iseseisvat õppimist toetavate õppematerjalide koostamine ja ainete ülesehituse muutmine õppijakesksemaks sügavama õppimise toetamiseks.

Otsustamisel võeti arvesse kandidaatide senist tegevust õppijate ja kolleegide toetamisel ning oma õpetamise arendamisel, samuti uurimuse oodatavat mõju õppekvaliteedile struktuuriüksuses, valdkonnas ja ülikoolis laiemalt. Grandi saajad otsustas taotluste, tagasiside ja arutelu põhjal TÜ õppekomisjon. Taotlused vaatasid läbi, tagasiside koostasid ja hinnangu andsid 2019. ja 2020. aastal õpetamise arendamise grandi saanud õppejõud ning personaliarenduskeskuse konsultandid.

Õpetamise arendamise grandile sai Tartu Ülikoolis kandideerida juba seitsmendat korda. Igal aastal saavad õpetamise arendamise grandi kolm õppejõudu igast valdkonnast. Õpetamise arendamise grant on toetusraha õppejõule oma õpetamispraktika tulemuslikkuse süsteemseks uurimiseks ja oma kogemuste tutvustamiseks.

Kõik grandi saajad kohtuvad 28. ja 29. juunil suvekoolis. Oma õpetamise arendamisest ja uurimisest saab rohkem kuulda konverentsil „Õppejõult õppejõule“ 20. jaanuaril 2022.

Lisateave:
Airi Niilo
õpetamisoskuste konsultant
airi.niilo@ut.ee

Inglise keele olümpiaadi lõppvooru võistlejad

Inglise keele olümpiaadi võistlejad uurisid lahendusi tänaste probleemide lahendamiseks

Illustreeriv pilt raamatust.

Esmaspäeval, 4. märtsil toimus vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor