Riigikogu esimees Ene Ergma kingib Tartu Ülikooli itaalia keele lektoraadile raamatud

Riigikogu pressiteade

Riigikogu esimees Ene Ergma kingib Tartu Ülikooli Klassikalise filoloogia õppetooli Itaalia keele lektoraadile raamatud, mille sai kingituseks Itaalia Presidendilt hr Carlo Azeglio Ciampi`lt. Raamatud on itaaliakeelsed ning sisaldavad Itaalia kuulsamate autorite tekste (Nt Machiavelli, Dante, Boccaccio, Galileo Galilei jne).

"Hindan Itaalia presidendi kinki kõrgelt, need on kahtlemata väärt raamatud ja patt oleks lasta neil kasutult riiulil tolmuda. Soovin, et need  teosed leiaksid oma  koha ülikooli klassikalise filoloogia raamatukogus ja oleksid nii üliõpilastele kui õppejõududele  uute teadmiste ammutamiseks kättesaadavad", märkis Ene Ergma.

Kohtumine toimub reedel, 14. mail 2004 kell 14.00 Tartus, Ülikooli 17, ruumis 206. Raamatute üleandmisel viibib ka Itaalia suursaadik Eestis hr Ruggero Vozzi. Kohtumisele on oodatud kõik huvilised ja ajakirjanikud. Raamatute üleandmine toimub prantsuse uuringute keskuse raamatukogus, hiljem lähevad  raamatud samal korrusel asuvasse itaalia lektoraadi ruumidesse.

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Tartu Ülikoolis toimub Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“