Autor:
Tartu Ülikool

Rahvusvaheline noorte filoloogide konverents sai uue formaadi ja ootab osalejaid

12.–14. maini 2023 toimub rahvusvaheline noorte filoloogide konverents, mille eesmärk on suurendada slavistide koostööd ja toetada noorte teadlaste arengut muutuvas maailmas.

Konverentsile on oodatud magistrandid ja doktorandid, kelle uurimisteema on seotud vene keele ja slavistikaga. Konverentsi programmi, mis koosneb samal ajal toimuvatest keele- ja kirjandusteaduse sessioonidest, mahub kuni 30 ettekannet pikkusega 20 minutit.

Osalemiseks tuleb 20. veebruariks saata oma ettekande kokkuvõte (kuni 300 sõna) inglise või vene keeles e-posti aadressile vene.filoloogia@gmail.com. Ettekandele tuleb lisada ka oma nimi, juhendaja nimi, ülikool ning pea- ja kõrvaleriala (kui see on asjakohane). Hiljemalt 5. märtsiks valivad korraldava ülikooli õppejõud konverentsil esinejad välja, misjärel võetakse iga taotlejaga ühendust. Konverentsil osalemine on tasuta, kuid reisi- ja majutuskulud tuleb katta osalejate ülikoolidel.

Rahvusvaheliselt tunnustatud noorte filoloogide konverents sai alguse Tartu Ülikoolis 1960-ndatel ja nii mõnedki teadlased, kes õpingute ajal konverentsil osalesid, panid seal aluse oma edasisele karjäärile.

Alates sellest aastast on konverentsil uus formaat: see toimub kolme ülikooli koostöös. Lisaks Tartu Ülikooli slavistika osakonnale liitusid korraldajatega Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Vene ja Ida-Euroopa uuringute suuna ning Helsingi Ülikooli vene keele ja kirjanduse osakonna teadlased.

Sel aastal peetakse konverentsi Tallinna Ülikoolis, järgmisel aastal Tartus ja ülejärgmisel aastal Helsingis. Tänavu saab esimest korda osaleda ka veebi teel.

Kõik konverentsiga seotud küsimused palume saata e-posti aadressile vene.filoloogia@gmail.com.

Lisateave ja call for papers (inglise ja vene keeles)

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tudengid laboris

Teaduspoliitika konverentsil esinevad Tartu Ülikooli teadlased

Näitus „Teadmata”

Kuraatorituuril juhitakse tähelepanu liikide väljasuremisele

Ajaloo ja arheoloogia instituudi raamatukoguriiul

Humanitaaride lugemisvara täienes kahe suure raamatuannetusega