Autorita

Prantsuse Instituudi näitus Albert Camus'st

Prantsuse Instituudi digitaalne, interaktiivne ja mitmekeelne näitus Tartu Ülikooli Paabeli õppehoone fuajees. Ühendades uued kõrgtehnoloogilised seadmed ning side- ja infotehnoloogia on Prantsuse Instituut Eestis koostanud esimese digitaalse näituse. See on pühendatud Albert Camus’le tema sajanda sünniaastapäeva puhul.

Uus interaktiivne kontseptsioon annab külastajale vabad käed valimaks, kuidas Camus’ teoseid ning tema elukäiku tundma õppida. Väljapanek on laotatud 4,55 meetri pikkusele näitusepinnale ja koosneb seitsmest plakatist, millest viis vastavad kirjaniku erinevatele eluperioodidele.

Neile viiele plakatile on paigutatud QR-koodid, mille abil saab oma nutiseadet ja vastavat rakendust Institut français Albert camus kasutades ligi kogu näituse infole: tsitaatidele, arhiivmaterjalidele, videotele ning samuti Camus’ enda peetud loengutele.

Iga külastaja saab vastavalt oma soovidele kokku panna just talle meeldiva ringkäigu.
Lisaks on rakendus kättesaadav kuues keeles: prantsuse, inglise, hispaania, saksa, araabia ja hiina keeles.

Näitust külastades võtke kindlasti kaasa oma nutitelefon või tahvelarvuti!

näitus seinal

Tšehhi ülikooli professori külalisloengud vanavene-teemadel

Palacký Ülikooli (Oloumuc, Tšehhi) prof Jitka Komendová peab aprillis maailma keelte ja kultuuride instituudis neli vanavene-teemalist külalisloengut.

Külalisloeng venekeelsest teatrist 2023. aastal

Etenduskunstide uurija prof Natalia Skorokhod peab 15. aprillil kell 16.15 külalisloengu teemal „2023. aasta venekeelse teatri peeglis: aktuaalsed vormelid, teemad, tegelased, ideed ning emotsioonid“.
Karin Peschka külalisloeng 24.04

Tunnustatud Austria kirjanik teeb töötoa Austria saksa keelest