Oktoobris toimus saksakeelne vestlus- ja kokanduskursus

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi germanistika osakond korraldas koos Potsdami Ülikooliga 6. oktoobril meeleoluka ürituse, kus valmistati hooajalisi roogasid ja õpiti erialast sõnavara.

Saksakeelsel vestlus- ja kokanduskursusel (Koch- und Sprachkursosalesid nii saksa keele ja kirjanduse kui ka teiste erialade üliõpilased, germanistika osakonna õppejõud ja mitmed teised Tartu Ülikooli töötajad. Esindatud oli ka Potsdami Ülikool. Peakoka rolli täitis Kieli Ülikooli saksa keele õppejõud Martin Lange, kelle juhendamisel küpsetasid üliõpilased leiba ja valmistasid teisi maitsvaid toite. Kuna töökeel oli saksa keel, saadi selgeks nii mõnedki uued sõnad ja väljendid, mida keeleõpikutest ei leia.

Korraldajate hinnangul läks õhtu igati korda ning osalejate positiivne tagasiside annab põhjust sarnaseid üritusi edaspidigi korraldada.

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistavad kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

Doktorantuur

Karjäärikonverents „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Rootsi keele tudengid Soomes

Rootsi keele kursuse tudengid käisid Soomes õppereisil