Autor:
Tartu Ülikool

Norra – seljakotirändurite paradiis

15. mail kell 15.30 avatakse Lossi 3 fuajees fotograaf Elle Metsa näitus „Norra – seljakotirändurite paradiis“. Üritus toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi fuajees (Lossi 3, Tartu). Kohal on ka Norra suursaadik Marius Dirdal ning luules ja laulus vahendavad Norrat Øyvind Rangøy ja Veronika Kivisilla.

Põhjamaiselt karge Norra pakub imelisi ja meeliülendavaid vaateid, eriti kui fotokaameraga selle maa avastamine ette võtta. On põnev kogeda neid loendamatuid imesid, mida sellel maal on pakkuda – olgu need võluvad väikelinnad, kosmopoliitne Oslo, ülevad ja majesteetlikud Norra fjordid või mägede kummastav kohalolek, mille ilu tasaselt Eestimaalt tulnuna ei jõua lihtsalt ära imetleda ega pildistada. Ning kui oled sellele maale sõrme andnud, ei saa enam kunagi hingerahu – see tõmbab mingi seletamatu jõuga ikka ja jälle tagasi. 

25 fotost koosnev näitus on läbilõige Norras nähtust, kogetust ja imetletust, mida fotograaf Elle Mets läbi objektiivi kinni on püüdnud. Näitusepiltidel on nii loodusvaateid kui ka linnade hingust ning kultuuri puudutust.

Näitus on valminud koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega.

Näitus jääb avatuks 21. juunini ja on osa skandinavistika osakonna korraldatavast Norra Nasjonaldag’i pidustuste nädalast, mis leiab aset 12.18. maini.