Andres Tennus

Neli maailma keelte ja kultuuride instituudi töötajat pälvis ülikooli teenetemärgi

Rektor Toomas Asser tunnustas 27. oktoobril eesti ja leedu keele nooremlektorit Tiina Kattelit Tartu Ülikooli medaliga. Katrin Saar, Roman Leibov ja Ivo Volt pälvisid Tartu Ülikooli aumärgi.

Tartu Ülikooli medaliga tunnustatakse pikaajalise kaaluka panuse eest ülikooli arengusse. Tiina Kattel on hinnatud õppejõud, kes lisaks Aasia ja Balti regiooni keelte osakondade juhtimisele korraldab ka üleülikoolilisi eesti keele ja kultuuri kursusi. Tema töö mõjukusest annab aimu kas või see, et 2023/24. õppeaasta sügissemestril avati välisüliõpilastele ja ülikooli välistöötajatele eesti keele õpetamiseks 16 eri rühma, kuhu registreerus üle 850 õppija. Lisaks ülikoolis töötamisele on Tiina Kattel hinnatud leedu keele tõlkija ja kultuurivahendaja. 2013. aastal pälvis ta Valgetähe V klassi teenetemärgi eesti keele õppe edendamise eest Leedus.

Saksa keele õpetaja Katrin Saar, vene kirjanduse kaasprofessor Roman Leibov ning klassikalise filoloogia lektor ja kirjastuse peatoimetaja Ivo Volt said suurepäraste töötulemuste ja silmapaistva panuse eest ülikooli tegevusse Tartu Ülikooli aumärgi.

Rektor annab ülikooli teenetemärgid pidulikult üle 24. novembril kell 16 Tartu Ülikooli aulas. Kõiki teenetemärkide kavalere saab vaadata Tartu Ülikooli veebilehelt.

Saksa keele olümpiaadi lõppvooru võistlejad

Saksa keele olümpiaadi lõppvoorus tutvusid õpilased saksa noortekirjandusega

Ljubov Kisseljova

Emeriitprofessor Ljubov Kisseljova pälvis kultuurkapitali kirjandusauhinna