Autor:
Heidi Viktoria Toming

Näitus „Põhjamaade maastikud“

Lossi 3 õppehoone trepigaleriis on avatud 27 akrüülimaalist koosnev näitus „Põhjamaade maastikud“, mille autor on Heidi Viktoria Toming.

Heidi Viktoria Toming on 19-aastane hobikunstnik, kelle värvirikastel akrüülimaalidel on kujutatud fantaasiastiilis looduspilte. Suur osa tema kunstist on inspireeritud Põhja-Rootsist, kus ta väikese tüdrukuna sageli käis, ent kujutatud on ka Põhjamaade kõige põhjapoolsemaid riike oma dramaatiliste maastikega. Meelt rahustavad värvid ning piltide sügavus haaravad ja hoiavad pilku.

Näituse pildid on maalitud aastatel 2019–2024. Skandinavistika osakond korraldas 2023. aasta sügisel noortele mõeldud kunstikonkursi „Nõlvakud sulavad, ojaveed vulavad...“, kus Heidi Viktoria Toming pälvis teise koha. Kunstikonkursiga sooviti juhtida tähelepanu kliimamuutustele, eeskätt liustike sulamisele Islandil, Fääri saartel ja Gröönimaal. Konkursil osalemiseks tuli esitada joonistus, maal, foto, kollaaž või video sellest, mis on mainitud saartel imelist ja säilitamist väärt. Heidi Viktoria Toming esitas konkursile 28 akrüülimaali, mitmed neist on väljas ka sellel näitusel.