Marianne Liibert

Moonika Põldvee magistriprojekt, film "Camarade"

Esmaspäeval, 29. mail, kell 18, Lossi 3-328

esilinastub Euroopa keele ja kultuurid magistriõppekava prantsuse keele ja kirjanduse suuna üliõpilase Moonika Põldvee magistriprojekti raames valminud lühidokumentaalfilm "Camarade",

"Magistriprojekti tulemusena valmis lühidokumentaalfilm „Camarade“, mis järgib noorte kommunistide tegevusi Prantsusmaal. Antud rühmituse poolt käsitletud teemad paljastavad nii mõndagi Prantsusmaa ühiskonna kohta, alustades noorte poliitilise aktiivsuse levikust Prantsusmaal, mida soosib mitmetest revolutsioonidest pärinev suhtumine, ning lõpetades üleüldisest rahulolematusest kapitalistliku majandussüsteemi vastu. Film on sissevaateks Prantsusmaa ühiskonda läbi eestlastele väga poleemilisele probleemipüstitusele ehk kommunismilevikule Prantsusmaal, kuid ei kajasta muidugi täielikult Prantsuse ühiskonnas toimuvat".

Film on prantsuse keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Linastusele järgneb diskussioon filmi autoriga.

Students talking in front of the University of Tartu main building

Tõlkeõpetuse magistriõppe infotund toimub 7. mail

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail

Loengukursus „juudiküsimusest“ Vene impreeriumis

Tuscia Ülikooli (Viterbo, Itaalia) professor Alessandro Cifariello peab lühikese venekeelse loengukursuse juudiküsimuse ajaloost Venemaal.