Autor:
Marianne Liibert

Moonika Põldvee magistriprojekt, film "Camarade"

Esmaspäeval, 29. mail, kell 18, Lossi 3-328

esilinastub Euroopa keele ja kultuurid magistriõppekava prantsuse keele ja kirjanduse suuna üliõpilase Moonika Põldvee magistriprojekti raames valminud lühidokumentaalfilm "Camarade",

"Magistriprojekti tulemusena valmis lühidokumentaalfilm „Camarade“, mis järgib noorte kommunistide tegevusi Prantsusmaal. Antud rühmituse poolt käsitletud teemad paljastavad nii mõndagi Prantsusmaa ühiskonna kohta, alustades noorte poliitilise aktiivsuse levikust Prantsusmaal, mida soosib mitmetest revolutsioonidest pärinev suhtumine, ning lõpetades üleüldisest rahulolematusest kapitalistliku majandussüsteemi vastu. Film on sissevaateks Prantsusmaa ühiskonda läbi eestlastele väga poleemilisele probleemipüstitusele ehk kommunismilevikule Prantsusmaal, kuid ei kajasta muidugi täielikult Prantsuse ühiskonnas toimuvat".

Film on prantsuse keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Linastusele järgneb diskussioon filmi autoriga.

Master's Students of  European Languages and Cultures Studying

Vaata järele: Euroopa keelte ja kultuuride magistriõppe infotund

mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused