Mälestuste kogumine Põhjala keelte õppimisest ja õpetamisest

Eesti 101, Põhjala taaskoostöö 31
Põhjala keelte õpetamisest Eesti koolides ja kõrgkoolides uuel iseseisvusperioodil 1988-2019

Mälestuste kogumise projekti raames dokumenteerime ka Põhjala keelte õpetamisega seonduvat uuel iseseisvusperioodil Eestis.
Kuidas algas rootsi, taani, norra või soome keele õpetmine Sinu koolis ja Sinu linnas?

Peagi valmivas kogumikus saad lugeda “uute alguste” sünnilugu ning keeleõppe trendide muutumisest ja arenemisest tänaseni välja erinevates Eesti piirkondade koolides: Noarootsis, Pärnus, Tartus, Tallinnas ...

Kuidas hakati õppima taani keelt Tartu ülikoolis? Miks soome keele õpetajad koostasid ise enda materjale? Milline on huvi sama keele vastu täna? Miks põhjala keeli õpitakse?

Anna oma panus, saates oma kokkuvõte/ artikkel hiljemalt 20. juuniks 2019.

- - - - -

10. mail 2019 toimub Tartu Ülikooli aulas miniaktus ja vastuvõtt Põhjala keelte õpetajatele Eesti koolides ja keskkoolides

„Eesti 101, Eesti ja Põhjamaade koostöö taastamine ja Põhjala keelte õpetamise traditsioon Eesti koolides
uuel iseseisvusperioodil 31 (1988-2019)“

Sissejuhatus ja muusikaline tervitus
11:00-11:05 Sissejuhatus
11:05-11:20 Madis Kanarbik (Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse Tartu filiaali juhataja) Minu Põhjala / Mitt Norden
11:20-11:30 Nõo kiriku meesansambel

1. Üldpilt: rootsi ja soome keel
11:30-11:40 Juta-Tiia Mägi (Gustav Adolfi Gümnaasium Tallinnas) Rootsi keele õpetamisest Eesti uuel iseseisvusperioodil - Gustav Adolfist ERKOSeni
11:40-11:50 Juha-Matti Aronen (Tartu Ülikool) Soome keele õpetamisest Eesti uuel iseseisvusperioodil: Koostöö viis lahenduseni!

2. Rootsi keel piirkonniti + norra keel
12:00-12:10 Inna Rosar (Noarootsi Gümnaasium) Noarootsi fenomen
12:10-12:20 Kristiina Punga ja Treffneri Gümnaasiumi õpilased Mari Leito ja Johannes Sarapuu Vi läser svenska!

12:20-12:30 Kai Sommer (Pärnu Sütevaka kool) Rootsi keel Pärnu piirkonnas ja ERKOS täna ning homme

norra keele õppimisest ja õpetamisest Eesti koolides

3. Rootsi keel üldkeelena (keelekeskus) ning erialana (skandinavistika) kõrgkoolis (TÜ)
12:30-12:40 Kristina Mullamaa õpilased ja välistudengid Tartu Ülikoolis Varför läser vi svenska i Tartu?

* Avslutning och musik
12:50-13:00 Vi sjunger Idas sommarvisa tillsammans

13:05-14:30 NMR vastuvõtt (kutsetega) (TÜ kunstimuuseum ülikooli peahoones)

Vt. pilte toimunud aktusest siit.

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail

Instituudi kirjutamislaagrid valiti aasta õppeteoks

Maailma keelte ja kultuuride instituudi kirjutamislaagrid valiti aasta õppeteoks