Kolm Euroopa keelte ja kultuuride õppekava magistranti käisid novembris õppereisil Rootsis, et saada rohkem teadmisi eestirootslaste mineviku kohta.
Reisil osalesid Skandinaavia keelte ja kultuuride eriala üliõpilased Karmen Konnapere, Merilin Kaustel-Lehemets ja Vootele Valter. Nad on kõik 1. aasta magistrandid, kes on spetsialiseerunud rootsi keelele. Reisi korraldamist ja tegevuste planeerimist aitas koordineerida samal ajal Uppsalas viibinud rootsi keele kaasprofessor Eva Liina Asu-Garcia, kuid suure osa programmist korraldasid tudengid omal käel.
6.-10. novembrini toimunud reisi põhiosa veedeti Uppsalas. Külastati Institutet för språk och folkminnen (Isof) arhiivi, kus koguti eestirootsi murdekeele näiteid. See oli üliõpilastele eriti huvitav, kuna Vootele magistritöö käsitleb ruhnurootsi keelt ja Merilini oma vormsirootsi keelt. Seetõttu oli arhiiviga tutvumine ning eestirootslaste keelt, ajalugu ja kombeid käsitleva materjali kogumine, mis on vajalik tulevaste teadustööde (sh tudengite endi magistritööde) jaoks, oluline osa reisist. Lisaks osaleti keeleõppe konverentsil Uppsala Ülikoolis ning külastati ülikooli raamatukogu ja muuseumi.
Edasi liikusid tudengid Uppsala Ülikooli tänapäeva keelte instituuti (Institutet för moderna språk). Raimo Raag pidas rootsikeelse loengu eestirootsi paadipõgenikest. Pärast seda tutvustasid üliõpilased Tartu Ülikooli Skandinaavia keelte ja kultuuride magistriõppekava ning uurimissuundi. Karmen tõdes, et õppejõud ja üliõpilased suhtusid neisse äärmiselt soojalt. Lisaks arhiivile ja keeleõppe konverentsile nautisid tudengid eesti-rootsi keeltekohvikut, mis algas sealsamas Uppsala Ülikooli tänapäeva keelte instituudis ja jätkus hiljem koos õpilaste ja õppejõududega ülikooli peahoone kõrval asuvas Williamsi pubis.
Reisi viimased poolteist päeva sisustati Rootsi pealinnas Stockholmis. Üliõpilasi tervitas lahkelt Eesti Maja, kus kuulati ettekandeid eestirootsi minevikust, keelest ja kultuurist.
Reisi toetas Rootsi Instituut.