Tartu Ülikool

Maailma keelte ja kultuuride kolledži õppehoone kandideerib muinsuskaitseameti aastapreemiale

Muinsuskaitseamet tunnustab aastaauhindadega kultuuripärandi säilitamise seisukohast silmapaistvaid inimesi ja tegusid. Maailma keelte ja kultuuride kolledži Lossi 3 asuv õppehoone on aastapreemia nominent muinsuskaitsealal või kaitsevööndis asuva hästi taastatud hoone kategoorias.

Hiljuti renoveeritud hoone on värske, kuid ajastutruu ilmega. "Meie tööle on suurimaks tunnustuseks see, kui inimene, kes pole siia majja kaua aega sattunud, ei taju aja möödumist ja vaatab imestades ringi ning ühmab, et hoonet on küll hästi hoitud, aga uuendatud vist pole midagi," sõnas sisearhitekt Ulvi Raudsik. "Oleme säilitanud hoone vanad trepipiirded, valgmikukastid siseuste kohal, treppide graniitkivist astmeplaadid korduvad uute vastloodud treppide astmetel. Oleme hoidnud põrandate algupäraseid mustrilaotisi ja paaris õpperuumis on eksponeeritud endised rohekat tooni seinapaneelid," tõi ta välja.

Hoone sisemus on samas modernne ning vastab tänapäeva nõuetele ja vajadustele. Näiteks auditooriumid on varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab kasutada mitmekesiseid õppemeetodeid ning annab hübriid- ja distantsõppe läbiviimise võimekuse. Ruumid on funktsionaalsed ning lisaks õppetööle saab neid kasutada kultuuri- ja filmiõhtuteks, videosalvestuste tegemiseks ja konverentside jaoks.

Lisaks maailma keelte ja kultuuride kolledžile asuvad Lossi 3 õppehoones Tartu Ülikooli kirjastus, eesti- ja üldkeeleteaduse instituudi foneetikalabor ning kesklinna kampuse serverid. Elektritarbimise tasakaalustamiseks paigaldati hoone katusele päikesepaneelid.

Tänavusele muinsuskaitseameti aastapreemiate konkursile esitati 87 kandidaati. Konkursil on kokku 17 kategooriat, nominentidega saab tutvuda muinsuskaitseameti kodulehel. Võitjad selguvad 24. novembril.

tiksujooks-rekl-väisveeb

Kevadjooksule on oodatud kõik liikumis- ja spordisõbrad

Instituudi kirjutamislaagrid valiti aasta õppeteoks

Maailma keelte ja kultuuride instituudi kirjutamislaagrid valiti aasta õppeteoks