Loeng „Mitte midagi“ või siiski midagi Taani ja Norra noortekirjandusest

Taani ja Norra noortekirjandus on mitmekesine ja sageli kõrge esteetilise kvaliteediga, kuid uurimused näitavad, et Skandinaavia noored loevad vabal ajal üha vähem. Samas leiavad paljud noored, et kirjandusõpetus koolis on huvitav ja kaasahaarav. Kirjandus, mida õpetajatele meeldib koolis käsitleda ja raamatud, mida noored vabal ajal vabatahtlikult loevad, on üsna erinevad nähtused, kuid õnneks on neil ka terve rida ühisjooni. Neist joontest lähtudes püüab ettekanne anda põgusa ülevaate tendentsidest uuemas Taani ja Norra noortekirjanduses ning tuua näiteid eripalgelistest ja huviäratavatest teostest.

Tule kuulama! Pakume hubase meeleolu loomiseks ka kohvi, teed ja maiuseid.

Loeng toimub eesti keeles Lossi 3 hoones ruumis 207.

Loengut korraldab Lea Reitel Høyer, Norra ülikooli OsloMet haridusteaduste instituudi norra keele ja kirjanduse õppejõud.

Students talking in front of the University of Tartu main building

Tõlkeõpetuse magistriõppe infotund toimub 7. mail

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail

Loengukursus „juudiküsimusest“ Vene impreeriumis

Tuscia Ülikooli (Viterbo, Itaalia) professor Alessandro Cifariello peab lühikese venekeelse loengukursuse juudiküsimuse ajaloost Venemaal.