Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž

Linda Tenderi magistriprojekti tantsulavastus "Hingetõmme"

13. ja 14. mail esietendub BFMi blackboxis Tallinnas Euroopa keele ja kultuurid magistriõppekava prantsuse keele ja kirjanduse suuna üliõpilase Linda Tenderi magistriprojekti raames valminud tantsulavastus " Hingetõmme"

Tantsulavastus "Hingetõmme" on inspireeritud prantsuse kaasaegse kirjaniku Marie Darrieussecqi romaanist "Le mal de mer", mis tähendab otsetõlkes merehaigust, kuid tegelikult on tegu kalambuuritseva pealkirjaga. Samakõlaline sõnapaar "le mal de mère" tähendab eesti keeli ema valu ning viitab lavastuse põhiteemale, milleks on emadus, täpsemalt suhe ema ja tütre vahel. Sealt ka toimumise aeg, milleks on emadepäeva nädalavahetus. Romaanis põgeneb ema oma tavapärase elu eest teadmata põhjustel (mille väljaselgitamine polegi oluline) ookeani äärde, võttes kaasa vaid oma tütre. Lavastuses koorub lahti lugu ema sisemonoloogidest, tütre eneseavastamisest ning vabaduse otsimisest. Kuidas õpime vabadust tunnetama ning kuidas hakata vabadusega ühes hingama; mitte kaotada pead? Seda tutvustab etenduses ema samm-sammu, tilk-tilga haaval tütrele, valmistades ta ette tulevaseks eluks, et ka tormilistel aegadel oleks tal sisimas rahu iseendaga ja vabadus enda järgmist sammu usaldada.

Lavastused toimuvad KorFest Weekendi raames.

Hooandja

Korfest weekend

Registreeru sügissemestri keelekursustele

Registreeru sügissemestri keele- ja kultuurikursustele

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“