Tartu Ülikool

Leedu kirjaniku Jurga Vilė ja illustraatori Lina Itagaki kohtumine lugejatega ning töötuba

Kirjandusfestivali Prima Vista raames toimub esmaspäeval, 9. mail kell 14.00 Tartu Ülikooli raamatukogu Tõstamaa seminariruumis Leedu kirjaniku Jurga Vilė ja Leedu illustraatori Lina Itagaki kohtumine lugejatega. Arutlusele tuleb nende koostööna valminud graafiline romaan "Siberi haiku". Vestlust juhib raamatu tõlkija Tiina Kattel, kes on Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži eesti ja leedu keele nooremlektor. Samuti saab osaleda töötoas "Kirjad tikutoosis" (Letters in Match Boxes). Vestlus toimub leedu keeles, tõlkega eesti keelde, töötuba on inglise keeles.

Rändur, unistaja, filmide tõlkija, mõtetekuduja Jurga Vilė võib oma elu jagada kaheks - enne ja pärast esimese raamatu ilmumist. Ta on lõpetanud Vilniuse ülikoolis prantsuse filoloogia eriala, studeerinud Pariisis visuaalkunste, filmide arhiveerimist ja restaureerimist. Ta on aastaid töötanud teatri- ja filmifestivalide koordinaatorina ning kirjutanud kultuuriväljaannetele. Tema elu pöördus pea peale 2017. aastal, kui ilmus ta debüütteos "Siberi haiku" (tõlkija Tiina Kattel), kus ta oli laste jaoks paberile pannud oma isa ja vanaema mälestused küüditamisest.

Lina Igataki on õppinud Tokyo ülikoolis jaapani keelt ja lõpetanud 2003. aastal rahvusvahelise majanduse bakalaureuseõppe. Hiljem innustus ta joonistamisest ja lõpetas 2010. aastal Vilniuse kunstiakadeemias graafika eriala. Praegu on Lina Igataki vabakutseline illustraator ja koomiksite looja. Ka tema, nagu Jurga Vilėgi, debüütraamatuks oli graafiline romaan "Siberi haiku". 2019. aastal ilmus teine tema illustreeritud Leedu ajaloost rääkiv lasteraamat "Vilniuse palee ja selle peremehed", mis valiti samal aastal Leedu kõige ilusamaks lasteraamatuks ning millele omistati 2020. aastal Bologna lasteraamatumessil illustraatorite näituse diplom.

Üritus Facebookis

The media cannot be displayed.

KANT

Madis Kõivu "Filosoofipäeva" avalik lugemine