Ilze Talberga

Läti ja eesti keele õppijad kohtusid Tartus

Üheksa Tartu Ülikooli läti keele tudengit ja kuus Läti Ülikooli eesti keele tudengit said 3. mail Tartus kokku, et omavahel tutvuda ning kuulata ja rääkida õpitavat keelt.

Hommikupoolikul käidi eesti ja üldkeeleteaduse instituudi ruumides ja raamatukogus ja pärast seda mindi maailma keelte ja kultuuride instituuti keelekohtingule, mille käigus üliõpilased arutasid erinevatel teemadel vaheldumisi läti ja eesti keeles. Pärastlõunal suunduti ülikooli peahoonesse, kus vaadati läti folklooriisale Krišjānis Baronsile (õppis Tartu Ülikoolis aastatel 1856–1860) ja läti keeleteadlasele Jānis Endzelīnsile (õppis Tartu Ülikoolis aastatel 1893–1909) pühendatud mälestusmärke. Seejärel läksid üliõpilased ja õppejõud Toomemäele, mille nõlval oli just avatud luulenäitus „Aken Toomemäe poole“. Üks läti keele tudeng luges teistele ette näitusel olnud luuletuse „Tartus. Toomemäel“, mille kirjutas 1961. aastal läti luuletaja Andris Vējānsi ja mille on eesti keelde tõlkinud Contra. Vaadati ka Toomkiriku varemeid ja tutvuti monumentidega.

Selline eesti ja läti keele üliõpilaste kohtumine toimus esimest korda, kuid juba septembris on plaanis Tartu Ülikooli läti keele tudengite vastukülaskäik Riiga. Kohtumise korraldajad olid Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi läti ja eesti keele lektor Ilze Tālberga, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi eesti keele teise keelena nooremlektor Aive Mandel ning Läti Ülikooli eesti keele lektor Ieva Spolīte-Jansone. Üritust toetas Läti keele agentuur.

Logo of Melammu

Lähis-Ida ja Vahemeremaade Vanade Kultuuride Uurimiskeskuse seekordne konverents keskendub prestiiži ja tähenduslikkuse küsimustele

Inspiratsiooninädal tehisintellektist ülikooliõppes

Enlighti kursus Baskimaal