Annabeth Sirk

Kunstikonkurss „Nõlvakud sulavad, ojaveed vulavad...“

Selgusid 13-19aastastele noortele mõeldud kunstikonkursi „Nõlvakud sulavad, ojaveed vulavad...“ võitjad.

Ühes kohas tähendab nõlvakute sulamine kevade tulekut, teises paigas kaasnevad sellega katastroofilised tagajärjed. Skandinavistika osakond kutsus 13–19aastaseid osalema kunstikonkursil, mille eesmärk oli juhtida tähelepanu kliimamuutustele, eeskätt liustike sulamisele Islandil, Fääri saartel ja Gröönimaal. Konkursil osalemiseks tuli esitada joonistus, maal, foto, kollaaž või video sellest, mis on mainitud saartel imelist ja säilitamist väärt. Žüriisse kuulusid Terje Loogus, Madis Kanarbik, Lea Kampmann, Mie Mortensen, Antonina Kostina ja Viivika Voodla.

Parimate tööde omanikud saavad osaleda ühel vabalt valitud keelekursusel Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudis.

1. koht: „Triiviv jääkaru“, Annabeth Sirk

„Ma maalisin sellise pildi, sest jääkarudel ja teistel loomadel ei ole kuskil enam elada, kui kõik ära sulab. Pildil kujutasingi seda, kuidas jääkaru on viimasel jäätükil ning otsib oma peret. Ta on kurb, et kogu jää ja lumi sulavad. Nii et jääkaru läks viimasel jäätükil maad avastama,“ selgitas võidutöö autor.

Triiviv jääkaru

2. koht: „Pildid 1-28“, Heidi Viktoria Toming

Teise koha sai 28 akrüülimaalist koosnev kogumik, kus on kujutatud piirkonnale iseloomulikku loodust ja elusolendeid.

Heidi Viktoria Toming

3. koht: „Virmalised", Kerttu Liiv

Kolmanda koha pälvis akrüülimaal virmalistest, mida võib näha nii Islandil, Fääri saartel kui ka Gröönimaal. Maali eesmärk oli näidata, et kui kliimamuutused samamoodi jätkuvad, siis varsti ei pruugi me selliseid ilusaid nähtusi enam näha.

Virmalised

Konkurss oli osa Põhjamaade sügise programmist. Konkursil osalemise tingimustega saab tutvuda siin.

Heidi Viktoria Toming

Näitus „Põhjamaade maastikud“

Saksa keele olümpiaadi lõppvooru võistlejad

Saksa keele olümpiaadi lõppvoorus tutvusid õpilased saksa noortekirjandusega

Keelekursustele registreerimine

Keelekursustel saavad osaleda Tartu Ülikooli üliõpilased, Tartu Ülikooli töötajad, külalisüliõpilased teistest kõrgkoolidest ja täiendusõppijad (mitteüliõpilased).