Autor:
Elle Mets

Kunstikonkurss „Nõlvakud sulavad, ojaveed vulavad...“  

Tartu Ülikooli skandinavistika osakond kutsub 13–19aastaseid noori osalema kujutava kunsti konkursil „Nõlvakud sulavad, ojaveed vulavad...“. 

Island, Fääri saared ja Gröönimaa jäävad tihti suuremate Skandinaavia riikide varju, mistõttu pühendasime 2023. aasta sügise just nende piirkondade keele, kultuuri ja looduse tutvustamisele. Soovime konkursiga juhtida tähelepanu kliimamuutustele, eeskätt liustike sulamisele Islandil, Fääri saartel ja Gröönimaal.  

Kuskil tähendab nõlvakute sulamine kevade tulekut, mingites piirkondades aga hoopis katastroofilisi tagajärgi. Liustikud ja nende sulamine on suur probleem, mis saab alguse kaugelt, kuid jõuab lõpuks ka meieni. 

Sellega seoses kutsume noori sõna sekka ütlema – või pigem pilti sekka lisama. Kui oled vanuses 13–19 aastat ja sind huvitavad kunst ning kliimaküsimused, siis on see konkurss just sulle! Isegi kui sa ei ole kunagi Islandil, Fääri saartel või Gröönimaal käinud, mõtle sellele, mis on nendel saartel imelist ja väärib säilitamist, et saaksime seda ka aastasadade pärast näha ja kogeda. 

Oma mõtteid võid väljendada joonistades, maalides, pildistades, fotokollaažiga, videoga või mõnel muul visuaalsel moel. Tööde esitamise tähtaeg on 19. november 2023 ja need tuleb saata meiliaadressile viivika.voodla@ut.ee. Parimad saavad auhinnaks valida tasuta ühe meelepärase keelekursuse Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudis ning pileti fääri lauljatari Lea Kampmanni kontserdile. 

Konkurss on osa Põhjamaade sügise programmist, millega saab tutvuda siin

Konkursil osalemise tingimused

Tartu Ülikooli üliõpilased

Tule ja tutvu ingliskeelsete õppekavadega!

Keelekursused ja keeletestid

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut pakub erinevaid keelekursusi nii algajatele, kesktasemele kui ka edasijõudnutele. Lisaks korraldame inglise ja saksa keele teste.
poster of the event

Ümarlauad "Intersemiootiline tõlge: kutse ühendada tõlkeuuringud ja semiootika"