Reet Bender

Erialadevaheline baltisaksa-teemaline konverents noorteadlastele

21. oktoobril toimub esimest korda rahvusvaheline konverents „Interdisziplinäre deutsch-baltische Nachwuchstagung“. Selle eesmärk on tuua kokku erinevate erialade üliõpilased ja noored teadlased, kes uurivad Balti riikide saksakeelset ajalugu ja kultuuri, tehes seda eelkõige saksa keeles.

Igal aastal toimuma hakkava konverentsiga soovitakse

• ergutada üliõpilasi ja noori teadlasi Balti riikide ja Saksamaa ajaloolisi sidemeid käsitlevate teemadega tegelema;
  • anda akadeemilisele järelkasvule võimalus tutvustada ennast ja oma uurimistööd;
  • rahvusvaheliselt suhelda ja võrgustuda.

Peamine töökeel on saksa keel, kuid osa ettekandeid ja arutelusid on inglise keeles. Saksakeelne tutvustus ja info teeside esitamise kohta asuvad Potsdami Ülikooli kodulehel

Üritus algab kell 9.30 ja osaleda saab nii kohapeal (Lossi 3-207) kui ka Zoomi vahendusel. Zoomi link:

Passcode: 83xtSE

Konverentsi korraldavad Martin Pabst (Kulturforum für östliches Europa, Potsdam), professor Reet Bender (Tartu Ülikooli germanistika osakond) ja Kaspar Renner (Potsdami Ülikool).

Konverentsi rahastab Saksamaa adadeemiline vahetusteenistus (DAAD) Tartu ja Potsdami ülikoolide germanistika osakondade koostööprojekti „Jagatud kultuuripärand Saksamaal ja Baltikumis“ (GIP) raames.

Järgmisel aastal toimub üritus Vilniuse Ülikoolis.

Interdisziplinäre deutsch-baltische Nachwuchstagung
DAAD logo
Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut
Potsdami Ülikooli logo
Kulturforum

Doktorantuur

Karjäärikonverents „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Esmakordselt avatakse vastuvõtt humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale

Noorte filoloogide konverents

10.-12. maini toimub rahvusvaheline noorte filoloogide konverents