Hispaania filmide nädal 21.-29. oktoober 2014

Hispaania suursaatkonnal on hea meel kutsuda juba kümnendat aastat järjest kõiki filmisõpru hispaania filme nautima.

Hispaania kino
ruumis: Ülikooli 17 – 225 kl 18.00
Filmid on hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.

21. oktoober:

Carmina enda eest väljas/ Carmina o revienta (2012), 71 min

Režissöör: Paco León
Osades: Carmina Barrios, María León, Paco Casaus

Carmina, 58-aastane daam, leiutab peale mitme röövi ohvriks langemist viisi, kuidas temalt röövitud kaheksakümmend vinnutatud sinki tagasi saada, et ta pere ikka omadega toime tuleks. Oma plaani teoks saamist oodates mõtiskleb ta oma lopsakate vormide, abikaasa ning elu ja surma üle.

Carmina, una señora de cincuenta y ocho años, después de sufrir varios robos, inventa una manera de recuperar los ochenta jamones que le han robado, para que su familia pueda seguir adelante. Mientras espera el desenlace de su plan, reflexiona sobre la gordura, su marido, la vida y la muerte.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=V-S-cFM6AM0

22. oktoober:

Metsikud lapsed/ Los niños salvajes (2012), 100 min

Režissöör: Patricia Ferreira
Osades: Marina Comas, Àlex Monner, Albert Baró

Álex, Gabi ja Oki on kolm suurlinnas elavat teismelist, kes on täiesti võõrad nii oma vanemate, õpetajate kui ka iseendi jaoks. See viimase piirini aetud emotsionaalne võõrandumine viib ootamatute ja kohutavate tagajärgedeni, mis raputavad kogu ühiskonda.

Álex, Gabi y Oki, tres adolescentes que viven en una gran ciudad, son unos perfectos desconocidos para sus padres, para sus profesores y para sí mismos. Su aislamiento emocional, llevado al límite, tendrá inesperadas y terribles consecuencias que sacudirán a la sociedad.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=-PBLtPYw_Yo

28. oktoober:

Punane orav/ La ardilla roja (1993), 114 min

Režissöör: Julio Medem
Osades: Carmelo Gómez, Nancho Novo, Emma Suárez

Ühel suveõhtul üritab Jota end parasjagu merre uputada, kui ta äkki näeb taevast tüdrukut vette kukkumas. Tüdruk kaotab õnnetuse tõttu mälu ega mäleta oma nimegi. Jotal õnnestub tüdrukut veenda, et tema nimi on Lisa ja nad on juba neli aastat koos olnud. Pettusest saab alguse armastuslugu ja paar otsustab koos minna puhkama Punase Orava nimelisse puhkemajja. Noorte õnne varjutab vaid ühe punase autoga mehe rahutukstegev kohalolek.

Una noche de verano, Jota intenta suicidarse arrojándose al mar, pero, de repente, ve caer del cielo a una joven que ha sufrido un accidente de moto. A consecuencia del golpe la joven sufre amnesia total; ni siquiera recuerda su nombre. Jota le hace creer que se llama Lisa y que ha sido su novia durante los últimos cuatro años. Juntos se van de vacaciones al camping La Ardilla Roja, donde viven una singular historia de amor y mentiras que se ve amenazada por la presencia del temerario conductor de un coche rojo.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=65c8lT4V6jI

29. oktoober:

Agul/Barrio(1998), 94 min

Režissöör: Fernando León de Aranoa
Osades: Críspulo Cabezas, Timy, Eloi Yebra, Marieta Orozco

Ühes nendest suurlinna agulitest, kuhu ei jõua ei metroo ega raha, elavad kolm klassikaaslast Javi, Manu ja Rai. Nad on eas, kui ei olda veel mees, aga mitte enam ka laps, kui räägitakse väga palju tüdrukutest, aga väga vähe tüdrukute endiga. Neid ühendavad agulielu, suvekuumus ja terve rida muresid, millest peamine on rõhuv agul ise oma masendava õhkkonnaga.

En uno de esos barrios situados al sur de las grandes ciudades, a los que no llega ni el metro ni el dinero, Javi, Manu y Rai son compañeros de instituto, pero, sobre todo, amigos. Tienen esa edad en la que ni se es hombre ni se es niño, en la que se habla mucho de chicas y muy poco con ellas. Comparten también la vida en el barrio, el calor del verano y un montón de problemas. El primero es el propio barrio, un barrio de grandes bloques de viviendas sociales, de ladrillo oscuro y arquitectura deprimente y depresiva.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=kAhl7if6gnk

KANT